Američtí profesoři přijíždějí učit i bádat

(Praha, 11. září 2008) Devět amerických profesorů stráví v tomto školním roce v rámci Fulbrightova programu vládních stipendií několik měsíců na českých vysokých školách a ve vědeckých ústavech. Akademici z USA budou vyučovat nebo pracovat na výzkumných projektech v Praze, Brně, Olomouci a Českých Budějovicích. Přítomnosti amerických odborníků ovšem mohou využít také ostatní akademické instituce.

„Vysoká škola nebo vědeckotechnické pracoviště může uspořádat seminář, přednášku či konzultaci s americkým specialistou, který v rámci Fulbrightova stipendia pobývá kdekoliv v Evropě“, upřesňuje možnosti spolupráce koordinátorka programu Hana Rambousková z Komise J. Williama Fulbrighta, která program administruje. Zvoucí strana hradí pouze ubytování a případně i stravování amerického hosta.

Profily Američanů přijíždějících do České republiky a přehledy stipendistů  za celou Evropu lze stáhnout  z webovských stránek Fulbrightovy komise.

Fulbrightův program pro vědce a přednášející je ojedinělým stipendijním programem umožňujícím pobyty amerických akademiků v České republice. Program je společně financován českou a americkou vládou.

Komise J. Williama Fulbrighta  byla založena v roce 1991 na základě mezivládní dohody mezi Českou republikou a Spojenými státy za účelem podpory vzdělávacích, vědeckých a kulturních výměn mezi USA a naší republikou. Komise spravuje česko-americký program vládních stipendií a poskytuje informační a poradenské služby. V rámci Fulbrightova programu již do České republiky přicestovalo 450 Američanů, do USA vyjelo 550 českých stipendistů. Bližší informace o Fulbrightově komisi naleznete na www.fulbright.cz.

Přidáno: 11.09.2008, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.