Aldin Muhovic, student mezinárodních vztahů na AAU

Aldi je napůl Bosňan a napůl Čech a na AAU studuje druhým rokem mezinárodní vztahy. Kdykoli je možnost něco na AAU vylepšit, ať už jde o posílení školního ducha nebo zajištění toho, že jsou zájmy studentů vyslyšeny zaměstnanci AAU, vždy je u toho Aldi. Aldi ví, kam patří. Když nemá Aldi zrovna „službu“, dívá se rád na filmy, hraje šachy a nebo chodí do galerií a na koncerty.

Proč ses rozhodl studovat mezinárodní vztahy na AAU v Praze?

Vybral jsem si studium v Praze díky její proslulosti a cenové dostupnosti. Dalším faktorem pro toto rozhodnutí byla skutečnost, že leží v srdci Evropy, což ulehčuje cestování po evropském kontinentu. Kromě toho, že je Praha blízko od ostatních velkoměst, sama o sobě poskytuje spoustu věcí k objevování, má překrásnou barokní a neoklasicistní architekturu, bohatý kulturní život a nabízí ohromné kulinářské zážitky.

Jaké byly tvoje první měsíce studia na univerzitě?

Příjemné a radostné díky mnoha aktivitám, které univerzita studentům nabízí. Fakulta i zaměstnanci AAU jsou vždy vstřícní a se studenty spolupracují při řešení jakýchkoli problémů.

Aldin Muhovic, student AAU Prague

Jak se ti líbí mezinárodní prostředí na AAU?

Věřím tomu, že hlavním klíčem ke studiu mezinárodních vztahů je studovat v mezinárodním prostředí. Proto je AAU dobrou volbou pro ty, kteří se chtějí věnovat kariéře v mezinárodních vztazích. Ale musím vás varovat – poté, co jste vystaveni takovémuto prostředí, vám připadá národnostně homogenní skupina poněkud fádní.

Jsi členem studentské rady. Jak bys popsal tuto svou zkušenost?

Přináší mi to uspokojení, ale je to dost časově náročné. Tím, že jsem v radě, musím pro studenty organizovat nebo pomáhat organizovat mnoho aktivit, tllumočit jejich problémy nebo nápady fakultě a zaměstnancům a vybojovávat pro ně ty nejlepší univerzitní zážitky. Jestli ale nejste člověk, který na sebe lehce bere odpovědnost, a nechcete věnovat vice energie a času škole, nedoporučoval bych vám kandidovat ve volbách.

Praha je proslulá svým pulzujícím nočním životem a ulicemi plnými klubů a hospod. Jak působí noční život na tebe?

Praha se stala světově proslulou díky své scéně nočního života a má k tomu pádný důvod. Je jedno, jestli chcete strávit bláznivou noc po klubech s několika patry nebo klidnější noc se sklenkou vína a poslouchat živý jazz – pro každého se tu něco najde.

Myslíš si, že mimoškolní činnost je pro studenty důležitá, a co bys doporučil prvákům, kteří uvažují, že se přihlásí do klubu nebo dokonce sami nějaký vytvoří?

Přihlásit se do klubů, účastnit se co nejvíce aktivit. Jako prezident klubu můžu jenom doporučit vytvořit si vlastní klub, pokud cítíte, že neexistuje žádný, který vyhovuje vašim zájmům. Jde o celkem jednoduchý process a studentská rada vám v tom pomůže

A nakonec - co bys poradil těm, kteří zvažují studium na AAU?

Určitě prozkoumejte studijní program, do kterého se chcete přihlásit. Není ho tak těžké změnit, ale v závislosti na tom, jak velká ta změna je, by pro vás přechod nemusel být tak hladký . Dále doporučuji všem potenciálním studentům, aby si promluvili s děkanem nebo zástupcem děkana. Jsou to úžasní lidé a vždy vám s čímkoli pomohou.

 

Zdroj fotografie: AAUni Prague

Přidáno: 21.03.2016, Zdroj: Anglo-americká vysoká škola, o.p.s. Autor: PR článek

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.