Akce „EU peníze školám“ slaví mezi základními školami úspěch

MŠMT ČR

Ministerstvo školství (MŠMT) zveřejnilo aktuální údaje o čerpání evropských dotací ze strany základních škol v projektu „EU peníze školám“. V rámci snahy o co nejjednodušší administrativu vytvořilo MŠMT unikátní systém tzv. „šablon“, díky nimž je vyplňování žádostí o dotace pro školy snadnou záležitostí.

Právě díky jednoduchým šablonám tak do poloviny listopadu letošního roku podalo žádost o dotaci již 90 % ZŠ z celé ČR – jedná se o 3502 z celkových 3900 ZŠ, takřka 90 % škol již byla zaslána zálohová platba.

V programu „EU peníze školám“ je k dispozici celkově 4,5 miliardy korun. Základní školy si aktuálně podaly žádosti za 3,9 miliardy,
z této sumy bylo do uvedeného data vyplaceno cca 2,2 miliardy korun. Projekty za dalších 66 milionů jsou ve fázi hodnocení.

„Vyzývám ředitele zbylých deseti procent základních škol i jejich zřizovatele, aby neváhali a předložili své projekty. Jde přece o zvýšení kvality výuky našich dětí! Máme stále k dispozici 600 milionů korun, kterými lze podpořit například čtenářskou a informační gramotnost,“ apeluje ministr školství Josef Dobeš.

Základní školy měly doposud v programu „EU peníze školám“ největší zájem o šablony směřující k inovaci výuky prostřednictvím nových informačních technologií a o šablony zvyšující čtenářskou a informační gramotnost žáků.

„Ukazuje se, že základní školy mají o evropské dotace zájem, a to mě těší. Drtivá většina škol chápe, že pomocí eurofondů lze podpořit růst úrovně vzdělávání. Navíc vyplňování žádostí není díky připraveným šablonám nijak složité, jde skutečně o jednoduchou administrativu,“ doplnil Jakub Hodinář, 1. náměstek ministra zodpovědný za evropské fondy.

Program „EU peníze školám“ je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a je určen pouze pro mimopražské základní školy.

Pro jakékoliv dotazy lze využít bezplatnou tel. linku 800 228 229 nebo e-mail: esf@msmt.cz. Všechny potřebné informace pro žadatele a příjemce i s přehledem seminářů a workshopů určených základním školám naleznou zájemci na uvedených odkazech: www.eupenizeskolam.cz a www.msmt.cz.

Přidáno: 21.11.2011, Zdroj: MŠMT ČR

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.