Advent na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě v Brně

Mendelova zemědělská a lesnická univerzita v Brně připravila pro předvánoční období řadu zajímavých kulturních a společenských akcí.

Prodejní výstava adventních a vánočních vazeb

Na zámku ve Křtinách se od neděle 6. prosince 2009 (od 14 do 20 hodin) koná prodejní výstava adventních a vánočních vazeb, svícnů a keramiky. Na neděli 6. prosince 2009 je připraven i doprovodný program. V 15 hodin vystoupí děti ze ZUŠ Jedovnice a v 18 hodin zahraje houslistka Ilona Stryová. V dalších dnech bude výstava otevřena vždy v sobotu (12. prosince a 19. prosince 2009) od 9 do 15 hodin. Součástí bude i sobotní prodej vánočních stromků.

Na zrenovovaný křtinský zámek vás srdečně zve Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny MZLU v Brně. V průběhu výstavy bude nabízet zámecká restaurace hostům občerstvení.

Tradiční vánoční koncert ve Křtinách

Vánoční koncert upravených lidových písní Z hvězdy vyšlo slunce se uskuteční v úterý 8. prosince 2009 od 18.30 hodin v Mariánském chrámu ve Křtinách. Účinkují: mužské vokální kvarteto QVOX a Zuzana Lapčíková.

Vánoční koncert Trubačů LDF MZLU v Brně

Trubači Lesnické a dřevařské fakulty MZLU v Brně pořádají vánoční koncert, který se uskuteční ve středu 9. prosince 2009 od 17 hodin v Aule Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně, Zemědělská 1, Brno-Černá Pole.

Vánoční zastavení na Rybničním zámečku v Lednici

V reprezentačních prostorách romantického klasicistního zámečku, ležícího na břehu Prostředního rybníka v Lednicko-valtickém areálu, se před nadcházejícími vánočními svátky ve dnech 18. až 20. prosince 2009 uskuteční výstava vánočních vazeb a floristických instalací. Výstava, pořádaná ve spolupráci Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně a obce Lednice, bude otevřena v pátek 18. 12. 2009 od 13.00 do 16.30, v sobotu 19. 12. a v neděli 20. 12. 2009 vždy od 9.30 do 16.30 hod. Veřejnosti se nabízí ojedinělá možnost navštívit svátečně vyzdobené interiéry, jindy nepřístupného, nedávno pečlivě rekonstruovaného zámečku. Pro všechny návštěvníky je přichystáno malé překvapení. Vazby připravili studenti Zahradnické fakulty MZLU v Brně.

Přidáno: 02.12.2009, Zdroj: MZLU

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.