Absolutoria a jak na ně

VOŠ ČR a MOS - logo

Minulý týden probíhaly na VOŠ cestovního ruchu a mezinárodního obchodního styku závěrečné zkoušky studentů třetího ročníku. Každého z nich čekala zkouška z jazyka, obhajoba písemné pStáž na agroturistické farmě v Bavorskuráce a nakonec oborová zkouška. Stávka dopravních podniků se dotkla i této školy, takže byla nucena zrušit čtvrteční zkoušení a přesunout je na jiné dny. Studenti se potili na potítku a poté se snažili dostat ze sebe co nejlepší výkon před odbornou komisí. Podle názoru členů komise měli například při obhajobě písemné práce mnohem lepší výsledky ti  ze studentů, kteří se zúčastnili zahraniční stáže a svoje poznatky do práce zakomponovali. Markéta Procházková s tím souhlasí: „Byla jsem na stáži na rodinné agroturistické farmě v Bavorsku. Pomáhala jsem jim s chodem podniku, starala se o zvířata, procvičila si němčinu a angličtinu. Svoje zkušenosti jsem popsala v mé absolventské práci nazvané Rodinné farmy v Bavorsku. Práce se mi pak lépe obhajovala, věděla jsem přesně, co chci říct a o čem mluvím“.

Všem úspěšným studentům škola blahopřeje a přeje krásné užití prázdnin, těm, co to tentokráte nezvládli, vzkazuje ať nevěší hlavu a nashledanou v září!

Přidáno: 27.06.2011, Zdroj: VOŠ Cestovní ruch

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…