AAVŠ: Nový semestr je na spadnutí

Začátkem roku vždy nastává období, kdy se deseti tisíce studentů rozhodují o svém budoucím studijním zaměření na vysoké škole. Pokud patříte mezi ně a uvažujete o studiu na prestižní a uznávané škole, měli byste si pospíšit. Semestr na Anglo-americké vysoké škole začíná už 6. února 2014 a přináší s sebou jednu velkou novinku.

Anglo-americká vysoká škola je nejstarší soukromou vysokoškolskou institucí ve Střední Evropě. Od svého založení v roce 1990 sídlí v několika barokních palácích na Malé Straně v samém historickém centru Prahy. Nově se AAVŠ podařilo získat poblíž stojící Palác Thurn-Taxisů, původní barokní dům, jež svou neoklasickou podobu získal ke konci 19. století. Tato reprezentativní stavba se tak brzy stane novou hlavní budovou Anglo-americké vysoké školy.

Co bude uchazeče o studium na AAVŠ jěště zajímat, je snaha instituce o zisk americké akreditace WASC (Western Association of Schools and Colleges). Anglo-americká vysoká škola se totiž stala první neamerickou vysokou školou, které bylo nabídnuto ucházet se o tuto prestižní institucionální akreditaci udílenou škole jako celku. Absolventi AAVŠ, by po obdržení akreditace získali srovnatelný diplom jako absolventi amerických univerzit ve Stanfordu, Berkeley nebo Chapman University. Na základě tohoto úspěchu pronikne AAVŠ mezi nejlepší světové instituce anglického vysokoškolského vzdělávání v neanglicky mluvících zemích.

Co se však v Anglo-americké vysoké škole nemění, je individuální přístup ke studentům, který umožňuje tradiční americko-britský styl výuky po 15, maximálně však 20 studentech. Díky tomu se AAVŠ pyšní velmi kosmopolitním prostředím, ve kterém studují mladí lidé ze šedesáti zemí světa. Čeští studenti tak mají jedinečnou možnost přímo v centru Prahy rozšiřovat své vzdělání v mezinárodním prostředí, které je srovnatelné s atmosférou na žádaných zahraničních vysokých školách.

Anglo-americká vysoká škola se snaží svým studentům a uchazečům o studium vycházet vstříc. Proto je možné zasílat přihlášky ke studiu v průběhu celého roku. AAVŠ navíc úspěšným studentům nabízí prospěchová stipendia, díky kterým ti nejlepší mohou studovat zadarmo.  

Přidáno: 22.01.2014, Zdroj: Anglo-americká vysoká škola, o.p.s. Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.