Články - Vzdělání.CZ

Naše světy nejsou tak odlišné, jak se zdají – putovní výstava studentů o životě s handikepem

Naše světy nejsou tak odlišné, jak se zdají – putovní výstava studentů o životě s handikepem

S nápadem na uspořádání putovní výstavy ze života handicapovaných přišla skupina čtyř studentů, kteří se setkali díky dobrovolnické práci v neziskové organizaci. Motivovalo je především zjištění, že naprostá většina jejich spolužáků o životě lidí s handikepem ví přinejlepším z doslechu.

více...

Získejte výhodu u přijímacích zkoušek se Samouk.cz

Získejte výhodu u přijímacích zkoušek se Samouk.cz

Každý rok se na vysoké školy hlásí přes sto tisíc studentů. Všichni shodně řeší jediné – jak se úspěšně dostat na vytoužený obor. Pečlivá příprava a zodpovědný přístup patří ke zbraním všech uchazečů. Zajímá Vás, jak se nejenom vyrovnat těm nejlepším, ale svými výsledky je dokonce překonat?

více...

Bez stresu by to nešlo – kdy je stres užitečný

Bez stresu by to nešlo – kdy je stres užitečný

Znáte ten pocit, kdy Vás mrazí v zádech, ve svalech cítíte příjemné napětí, jste zcela probuzení, ale přitom klidní a soustředění a naprosto jistě víte, že vše půjde dobře? Že všechno bude tak, jak má být? Před vystoupením na koncertě, před sportovním zápasem, ale i před zkouškou nebo první schůzkou s někým opravdu zajímavým.

více...

Jak budeme žít v budoucnosti

Jak budeme žít v budoucnosti

V předchozím článku Města budoucnosti – kde budeme žít za 100 let jsem se zaměřila na skutečné návrhy měst nového věku. Nijak zvlášť mne nepřekvapilo zjištění, nakolik se mnohé z projektů podobají popisům měst ve fantastické literatuře orientované na budoucí podobu světa.

více...

Města budoucnosti – kde budeme žít za 100 let

Města budoucnosti – kde budeme žít za 100 let

Dokážete si představit svůj život za 20 let? To rozhodně není snadné a pravděpodobnost, že se naše současné vize naplní, ohrožují těžko předpověditelné události. O něco věrohodnější jsou pokusy o zobrazení společenského života v budoucnosti – tedy za předpokladu, že se společnost bude pozvolna vyvíjet podle dnešních tendencí a nepřekvapí nás žádná prudká změna.

více...

Pět hlavních překážek úspěchu

Pět hlavních překážek úspěchu

Zní to jako přílišné zobecnění? Důvodů, proč se vám něco nedaří, přece musí být více… Novinář a blogger Geoffrey James ve svém sloupku na  Inc.com pojmenovává pět hlavních důvodů, proč lidé ve svých snahách selhávají (nehledě na to, co je jejich cílem).

více...

Úspěšná prezentace bez stresu a bezesných nocí

Úspěšná prezentace bez stresu a bezesných nocí

Někdy nás to může nepříjemně zaskočit: vyjadřovat své myšlenky při poradách a při jednání s klienty Vám nedělá nejmenší problém, potom ale dostanete za úkol prezentovat výsledky společnosti před publikem a najednou nevíte, kam s rukama, o zakoktávání se ani nemluvě.

více...

Mám na to? Psychometrie vám odpoví?

Mám na to? Psychometrie vám odpoví?

Už jste někdy na pohovoru kreslili stromy? Možná by to pro mnohé bylo zábavným vytržením z poněkud stresujícího průběhu pohovoru, u kterého se ani neskrývá, jak jsou měřeny a váženy vaše dobré i špatné stránky, popřípadě to, co dotyčná společnost požaduje za žádoucí či hodné vyvarování. V současnosti se ale personalisté uchylují k přímějším a ještě jednodušším metodám, jak se dostat na kloub vašemu pracovnímu a osobnímu já.

více...

Wikipedie - věrohodný zdroj, nebo dezinformační kanál?

Wikipedie  - věrohodný zdroj, nebo dezinformační kanál?

Píšete seminárku o globálním oteplování nebo o bojových plemenech psů? Nejste si jisti významem nějakého slova nebo hledáte zajímavosti k historickému vývoji mučicího nástroje zvaného korzet? Zcela samozřejmě jako první zapnete počítač a podíváte se, co vám poradí Wikipedie. Nejlépe rovnou anglická verze, která bývá ze všech jazykových variant Wiki nejobsáhlejší. Dál se posunujete pomocí referencí a externích odkazů uzavírajících výklad. K tomu si stáhnete obrázek z Wikimedia Commons a jste hotovi – ve většině případů dokonce můžete mít čisté svědomí, že jste nic neodbyli.

více...

Nejhorší jsou trpaslíci! 45. výročí založení Divadla Járy Cimrmana

Nejhorší jsou trpaslíci! 45. výročí založení Divadla Járy Cimrmana

Rozumní chlapci! Toto jsou rozumní chlapci!? Vždyť je to tu jeden vedle druhého samý debil nebo blbeček! Vždyť se podívejte! Debil – blbeček, debil – blbeček, debil – blbeček! Akorát támhle vzadu – to je snad jediná výjimka – sedí dva blbečci vedle sebe!!!


více...
<<  1 ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 18 >> 

(celkem 179 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.