Články - Vzdělání.CZ

Bez taháku ani ránu, natožpak studium

Bez taháku ani ránu, natožpak studium
Je tady nový rok, a ač se možná někteří z vás teprve dostávají z bujaré oslavy Silvestra, je pomalu čas začít myslet na zkouškové... A tahák alespoň občas použil každý. Pokud sveřepě tvrdí, že ne, nabízejí se dvě možnosti: buď je ojedinělým zástupcem takřka neexistujícího lidského druhu, nebo lže.
více...

Lék na blbou zimní náladu

Lék na blbou zimní náladu
Podzimní deprese – to je vcelku pojem. Spousta lidí vám s poctivě protáhlými tvářemi vysvětlí, jak je pro lidský organismus namáhavé smířit se s úbytkem slunečního světla, s mnohdy příkrou změnou teplot, ranními mlhami a začátkem semestru.
více...

Adventní kalendář 2012

Adventní kalendář 2012

Prvního prosince začal Adventní kalendář Vzdělání.CZ. Na každý den mezi 1.-24. prosincem pro vás máme něco připravené - ať již soutěž, zajímavý článek a další překvapení.

více...

Díky eLibellus.cz s sebou můžete nosit stovky knih najednou

Díky eLibellus.cz s sebou můžete nosit stovky knih najednou
Elektronické knihy jsou vítanou alternativou k těm papírovým, které některým čtenářům již nenabízí tolik komfortu, kolik by potřebovali. V popředí však stále zůstává proces čtení, samotný text a jeho autor. Díky technickým vymoženostem poslední doby došlo k výrazné propagaci knih, takže se teď literatura a její čtení dostali opět do popředí zájmu široké veřejnosti.
více...

Nejznámější městské legendy

Nejznámější městské legendy
Urban legends - zaručeně pravdivé příběhy šeptané jaksi pokoutně a šířící se rychlostí blesku. Co na tom, že je oficiálně nikdo nepotvrdí či naopak přímo vyvrátí. Všichni přece víme, že „oni“ si nechávají spoustu věcí pro sebe…
více...

Pár dalších tipů na knížku pod stromeček

Pár dalších tipů na knížku pod stromeček
V předchozím článku (Pár tipů na knížku pod stromeček) jsem představila čtyři knihy, které v současnosti poutají nejvíce pozornosti. Nyní bych se ráda obrátila k textům možná nenápadnějším, ale o nic méně zajímavým.
více...

Pár tipů na knížku pod stromeček

Pár tipů na knížku pod stromeček
Je skoro komické pozorovat, jak se za normálních okolností poněkud opuštěná knihkupectví plní v předvánoční době celými davy. Knížky naštěstí ještě pořád patří ke klasickým dárkům pod stromeček, vydavatelství si toho jsou dobře vědoma a často posunují vydání slibných knih tak, aby se coby novinky na knižních pultech objevila právě koncem listopadu a začátkem prosince.
více...

Život a práce podle biorytmů – pověra, nebo dávná moudrost?

Život a práce podle biorytmů – pověra, nebo dávná moudrost?

„Slezte z toho lustru, Donalde! Vidím vás!“ Kdo by tuhle hlášku neznal…Nejspíš si vzpomenete i na další scény z proslulého českého filmu Jáchyme, hoď ho do stroje!, který v polovině 70. let minulého století režíroval Oldřich Lipský.

více...

"Zážitková angličtina" aneb jak se naučit anglicky bez učebnice

O metodách výuky cizích jazyků a vlastně i o tom, proč, kdy a hlavně jak se učit cizí jazyk už toho bylo napsáno vážně spousta. Jak už to tak bývá, některé metody jsou netradiční, zábavné a moderní, jiné méně zábavné a trochu tradičnější, a chcete-li i zastaralé.

více...

Zapojte se do soutěže s Europassem

Zapojte se do soutěže s Europassem

Byli jste na zahraniční stáži nebo brigádě a použili jste přitom některý z dokumentů Europassu? Zapojte se do soutěže "Jak Vám pomohl Europass" při získání práce, brigády nebo stáže v zahraničí, která probíhá od 15. listopadu do 31. prosince 2012.

více...
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 18 >> 

(celkem 179 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.