Články - Vzdělání.CZ

Zásady citování v odborném textu

Zásady citování v odborném textu

Jste v prvním ročníku na vysoké škole, s mírným zpožděním odevzdáte seminárku a ta se vám (s větším zpožděním) vrátí s některou obměnou strohé poznámky: doplňte literaturu a upřesněte citace. Chytnete se za hlavu a začnete pátrat v paměti, v poznámkách a na internetu, co to vlastně citace jsou a jak by měly správně vypadat.

více...

Oč jde v pedagogickém minimu?

Oč jde v pedagogickém minimu?
Říká se: Kdo umí, umí. Kdo neumí, učí. Pravdivost rčení necháme na posouzení čtenáři. Jisté ale je, že když už někdo skutečně umí a chce učit, nemá cestu jednoduchou. Čím dál častěji se totiž stává, že k výuce se odborník propracuje až časem, čili nestuduje peďák ani nic podobného. Jenže oni ho ke katedře nepustí jen tak na dobré slovo. Co potom s tím, když se o učitelství nezačnete zajímat ihned po nástupu na univerzitu? Stačí získat Osvědčení o učitelské způsobilosti neboli pedagogické minimum.
více...

Otestováno na lidech

Otestováno na lidech
Touha poznat a uchopit duši člověka provází lidstvo už celá tisíciletí. Roztřídit typy osobností se pokusil již antický filosof a lékař Galén, který se ve svých poznatcích odkazoval na Hippokrata a jeho typologii lidí založenou na (ne)rovnováze hlavních čtyř tělních tekutin: krve, hlenu, žluči a černé žluči. Například u veselého sangvinika měla převažovat krev, naopak u trudnomyslných melancholiků černá žluč.
více...

První univerzitní kino v ČR: Studenti pro Scalu, Scala pro studenty

První univerzitní kino v ČR: Studenti pro Scalu, Scala pro studenty
V prosinci 2011 se brněnský kinosál zavíral, v říjnu 2013 se opět otevírá. Díky iniciativě a zájmu Masarykovy univerzity se kino Scala stalo znovu centrem zájmu filmových diváků i odborné veřejnosti. 14. října byla Scala slavnostně otevřena projekcí interaktivního filmu Kinoautomat: Člověk a jeho dům. Druhou otevírací akcí bylo studentské zahájení ve středu 16. října, kde byl promítán film Podraz a večer pokračoval swingovou party.
více...

Kdo upírá oči k nebi, někdy padne - bonusová povídka

Kdo upírá oči k nebi, někdy padne - bonusová povídka
Máme pro vás poslední bonusovou povídku z naší Velké letní soutěže. Doufáme, že se vám vybraná povídka bude líbit.
více...

Veletrhy pracovních příležitostí 2013

Veletrhy pracovních příležitostí 2013
Patříte k těm, co jdou ke státnicím v zimním termínu, čekají je až na jaře nebo je už nějaký ten měsíc máte za sebou a o vysněnou práci jste ještě nezavadili? Nevěšte hlavu a vězte, že všechny nabídky nemusí být pouze na internetu.
více...

Posilka - povídka 2. místo

Posilka - povídka 2. místo
Povídku, která se umístila na druhém místě, si nyní můžete přečíst na našem portálu.  Doufáme, že se vám bude líbit stejně jako naší redakci.
více...

Výherní povídka - O ČERVENÉM SOFA

Výherní povídka - O ČERVENÉM SOFA
Výherní povídka velké letní soutěže je tu. Doufáme, že se vám bude líbit stejně jako naší redakci. Na povídky dalších třech výherců se můžete těšit v následujícím měsíci.
více...

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ portálu Vzdělání.CZ - Vyhodnocení

VELKÁ LETNÍ SOUTĚŽ portálu Vzdělání.CZ - Vyhodnocení
Už je to tady! A co? No přece vyhodnocení velké letní soutěže na Vzdělání.CZ. Děkujeme Vám všem za krásné povídky, které jste nám do VELKÉ LETNÍ SOUTĚŽE poslali. Naše porota se po dlouhém rozhodování konečně usnesla a známe již všechny vítěze.
více...

Umělecky rozšafný rok 1913

Umělecky rozšafný rok 1913
Zajímalo vás někdy pozadí vzniku známých děl a soukromí jejich slavných autorů? Říkají vám něco jména jako Picasso, Mann, Stravinskij, Freud, Kokoschka, Kafka nebo Rilke? Pak vás jistě zaujme, že německý spisovatel Florian Illies sestavil z jejich životopisů, osobních dopisů i recenzí jejich děl mozaiku událostí roku 1913, tedy doby přesně před sto lety.
více...
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 18 >> 

(celkem 179 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.