Články - Vzdělání.CZ

Jednou z prvních vlaštovek letošních filmových festivalů byla brněnská přehlídka Cinema Mundi

Jednou z prvních vlaštovek letošních filmových festivalů byla brněnská přehlídka Cinema Mundi

Více jak týden (29. 2. – 7. 3.) si mohli Brňané užívat netradiční filmovou nabídku ve svých kinech. Rozmanitá díla kinematografií z celého světa sem již po třetí přivezl mezinárodní filmový festival Cinema Mundi. K vidění byly snímky nominované za svou zemi na Oscara, vedlejší sekce nabídly filmy z Pobaltí nebo výběr filmů z letošních Českých lvů.

více...

Jsme líní, nebo nemocní?

Jsme líní, nebo nemocní?

Hned v úvodu vám můžu říct, že psát článek o prokrastinaci, když zrovna prokrastinujete, je docela legrační zážitek. Psaní článku ale znamená, že vlastně dělám něco důležitého. Že jsem odložila psaní bakalářské práce, tvoření prezentace i úklid a k tomu všemu každých 20 sekund kontroluji Facebook a mám z toho špatný pocit, to je podřadné.

více...

Znáte změny v přijímacím řízení na střední školy?

Znáte změny v přijímacím řízení na střední školy?

Končíte devátou třídu a rozhodujete se, na kterou střední školu půjdete? V tom případě byste se měli seznámit se změnami, které byly schváleny na základě novely školského zákona, jež k 1. 1. 2012 nabyla účinnosti.

více...

Jak si vybrat téma diplomové práce

Jak si vybrat téma diplomové práce

Pokud studujete humanitní obor, dříve či později narazíte na nutnost vybrat si téma některé ze svých diplomových prací. Velmi často učitelé (a vedoucí diplomek) nabízejí vhodná témata ke zpracování, ale i u nich je na místě pořádně popřemýšlet. Konečně jde o něco, nad čím strávíte nemálo hodin a dní (popřípadě nocí).

více...

Cestování s hendikepem – proč ne?

Cestování s hendikepem – proč ne?

Dvacetiletý Jirka Mára se svou rodinou procestoval všech šest obydlených kontinentů během pěti let. Začal na Novém Zélandu, hned poté následovala Jižní Amerika. Nezalekl se ani putování po Grónsku a Islandu.

více...

Grenoble – město na úpatí

Grenoble – město na úpatí

Na začátku ležela myšlenka poměrně prostá: zima je dlouhá, ale i v Evropě se dá uprostřed února ohřát. Tak jsme si to alespoň namlouvali pod dojmem kamarádových zkušeností z minulého roku, kdy – zatímco v Česku se všichni choulili u ústředního topení – on vesele pobíhal na úpatí Alp v tričku, lezl po ferátách a nad ním se romanticky tyčily zasněžené vrcholky třítisícovek.

více...

Ukončení vysokoškolského studia – a co dál?

Ukončení vysokoškolského studia – a co dál?

Mnohým se to právě blíží. Odevzdání diplomky a několik poněkud stresujících měsíců či týdnů přípravy na obhajobu a státnice. A najednou to bude za vámi. Zkoušející vám zdvořile potřesou pravicí a popřejí mnoho úspěchů s vaším oborem, ať už je jakýkoli. Euforie ze získání diplomu může být ale dost rychle vystřídána nejistotou, která se přiblíží ihned ráno po návratu z oslavy.

více...

Zajímavé a netradiční brigády

Zajímavé a netradiční brigády

Úklid, roznos letáků, obsluha kavárny, doučování čehokoliv, doplňování zboží, hosteskování. Tak to jsou (alespoň podle mého rychloprůzkumu) nejčastější studentské brigády. Že je to nuda? No to bych řekla!
Pojďme se teď podívat na výběr těch nejzajímavějších brigád, kterými jsem si prošla nejen já, ale i moji kamarádi a známí.

více...

Komunikační minimum pro budoucí vysokoškoláky

Komunikační minimum pro budoucí vysokoškoláky

Chystáte se na vysokou školu? Pravděpodobně už jste smířeni s tím, že se tím ledacos změní po všech stránkách vašeho života.V tomto článku se vám pokusíme přinést několik tipů, kterak opustit důvěrně známé vody střední školy a přejít do nového prostředí bezbolestně pro vás i pro vaše učitele.

více...

10 věcí, které mě překvapily na vysoké škole

10 věcí, které mě překvapily na vysoké škole

Brzy končí lhůta pro podávání přihlášek na vysoké školy. Jste pevně rozhodnutí se přihlásit, ale trochu se bojíte? Každý vám vykládá, jak je vysoká škola rozdílná od střední a jak to všechno jinak funguje? Nebojte, obavy má každý. S naším článkem vás ale hned tak něco nepřekvapí!

více...
<<  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >> 

(celkem 179 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.