Články - Vzdělání.CZ

Na vysokou školu není ani v září pozdě!

Na vysokou školu není ani v září pozdě!

Máte s koncem prázdnin pocit, že se vaše šance na přijetí na vysokou školu zmenšily na minimum? Stejně jako v předchozích letech, se i letos v září otevírají zájemcům o studium na řadě škol dodatečná přijímací řízení. Proto ještě neházejte flintu do žita a prohlédněte si nabídky vybraných škol, které zkoušky pořádají až do konce září. Přijímačky na několika z nich můžete ještě stihnout.

více...

Příprava na VŠ – Vybrat koleje nebo privát?

Příprava na VŠ – Vybrat koleje nebo privát?

Někteří studenti prožívají vysokoškolská léta jako první dětský tábor bez rodičů. Jiní přistupují ke studiu zodpovědně a drží se stranou mimoškolních aktivit, kterých dokáží studenti vymyslet skutečně spoustu. Na způsobu studentského života má značný podíl i typ přechodného bydliště, které si zvolíte za svůj druhý domov v univerzitním městě. Podíváme se na to pro koho se spíš hodí koleje a pro koho byt, co tím získá a co ztratí.

více...

Jak poznat sekty a jak se chránit proti podobným organizacím

Jak poznat sekty a jak se chránit proti podobným organizacím

 

Sekty bývají spojovány či přímo srovnávány s církvemi, přesto nemá řada podobných skupin žádné náboženské ambice. Jejich ideologie však často zahrnuje otázky a odpovědi týkající se světa, smyslu života a další lidské existence. S poznáváním jim pak pomáhá komunikace s nějakou vyšší silou, mimozemskou civilizací nebo bohem. Například vysokoškolští studenti se jimi nechají ovlivnit díky vidině nového pohledu na věc, dalšího sebevzdělání a sebezdokonalení.

více...

Pozor je tu soutěž pro všechny Brňáky! Koukejte se kolem sebe

Pozor je tu soutěž pro všechny Brňáky! Koukejte se kolem sebe

Potřebujete si zlepšit jazyk? Nevíte jakou si vybrat jazykovou školu? Chcete, aby vaše děti chodily na jazykové kurzy, ale bojíte se, že je to nebude bavit? V tom případě přijďte na interaktivní veletrh Otevřené Vzdělání, kde najdete na tyto otázky odpověď. A co víc. Spustili jsme soutěž, ve které můžete vyhrát bílou bezdrátovou klávesnici s myší.

více...

Jak začít se sportem a dosáhnout až na Olympiádu

Jak začít se sportem a dosáhnout až na Olympiádu

Sportovní střelec David Kostelecký vyhrál v roce 2008 zlatou olympijskou medaili v disciplíně zvané trap čili ve střelbě na pohyblivý cíl. Věděli jste ale, že ho hned ve čtrnácti letech, tedy hned na začátku kariéry, vyloučili z oddílu kvůli horším výsledkům a nízké šanci na zlepšení? Nyní patří k jedněm z nejperspektivnějších českých sportovců.

více...

Vzdělávací pořady v televizi

Vzdělávací pořady v televizi

Pokud se díváte rádi na televizi a dáváte přednost pořadům, které vám přinesou nové poznatky, namísto toho, abyste na bednu jen hloupě civěli, právě pro Vás je určena nová rubrika  portálu Vzdělání.CZ.

více...

Strašidlologie – co můžete potkat na svých cestách českými luhy a háji

Strašidlologie – co můžete potkat na svých cestách českými luhy a háji

Během letního cestování po vlastech českých buďte obezřetní a dívejte se pozorně kolem sebe. Může se vám totiž snadno stát, že se setkáte s některým z nejznámějších tuzemských strašidel. V některých případech může jít o příjemnou chvíli, jindy zase o střet, na který do konce života nezapomenete a budete se bát vkročit do lesa nebo na jiné temné místo. Pojďte se společně s námi podívat na přehled strašidel, se kterými se u nás nejčastěji setkáte.

více...

Finanční gramotnost – k čemu všemu je dobrá

Finanční gramotnost – k čemu všemu je dobrá

Jste finančně gramotní? A netřeba se urážet předem – neptám se vás, jestli si dokážete spočítat, kolik vám má vrátit prodavačka v pekárně za rohlíky (i když i toto může být ve výjimečných situacích problém).
Takzvaná finanční gramotnost se sice rohlíky a drobnými zabývá také, její zaměření je ale podstatně širší a často zabíhá i do oblastí, nad nimiž si většina z nás bude alespoň chvíli lámat hlavu.

více...

Jak číst poezii

Jak číst poezii

Jak nečíst poezii - Jako nutné zlo, jako otravnou povinnost, jako vstupenku ke zkoušce – postrádá smysl nutit se do vnímání, skákat očima po verších a nedovolit mozku a mysli zastavit se třeba na dlouho nad jedním souslovím. To, že si nějak zapamatujeme pár klíčových slov z básně a sbírky, jen proto, aby další den u zkoušky člověk nevypadal jako ignorant a nevzdělanec (který potažmo odchází s pětkou nebo bez potřebné zkoušky) nám sice může pomoci v momentálním stresu (ale ani to není se zárukou), avšak dlouhodobě nám to přinese málo nebo nic.


více...

O síle příběhu a o zrození vypravěče

O síle příběhu a o zrození vypravěče

Kdysi dávno kolem se kolem ohně ve vlhkém chladu jeskyně choulila skupinka bytostí, ze kterých se teprve měli vyvinout lidé, jak je známe. Snad měli dobrý den a v ohni se škvířily kapičky tuku z opékaného masa. Možná se ale nezadařilo a polotmou se neslo kručení hladových žaludků. Vchod do jeskyně byl zahrazen velkým balvanem a za ním číhala noc ožívající praskáním větviček, nářkem lovené zvěře a našlapováním měkounkých tlap šelem. Venku nebezpečí a smrt, uvnitř teplo a společenství. Znepokojivé zvuky čichání kolem jeskyně a škrábání drápů bylo třeba přehlušit – praskání dřeva v plamenech k tomu nemohlo stačit.

více...
<<  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 >> 

(celkem 179 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.