Články - Vzdělání.CZ

Vzpomínka na Lidice – na zločin, po kterém už nešlo mlčet

Vzpomínka na Lidice – na zločin, po kterém už nešlo mlčet

Lidice a Ležáky, Lidice, Ležáky – dvě slova, ze kterých vás zkoušeli ve škole před tabulí. Možná se tato jména ocitla na nejednom pod lavicí skrývaném taháku. Možná jste je vyslovili při maturitní zkoušce; předtím jste si je chvatně zapsali na potítku, trochu se třesoucími prsty klouzajícími po úchopu pera. Možná vás to teprve čeká.

více...

Studentské spolky – zábava, seberealizace a práce pro školu

Studentské spolky – zábava, seberealizace a práce pro školu

Vysoké školy již ze své podstaty nejsou pouhými vzdělávacími institucemi, ale fungují také jako platforma pro volnočasové a zájmové aktivity, mimoškolní setkávání a další rozvoj svých studentů. Spolky sdružují mladé lidi buď na základě studijních oborů nebo naopak napříč univerzitou podle jejich zálib či zkušeností.

více...

Syndrom vyhoření

Syndrom vyhoření

Představte si, že jste získali svou vysněnou práci. Je to až neuvěřitelné, ale podařilo se! Ihned po ukončení vysoké školy nastoupíte na místo, o kterém si dokážete představit, že vás bude naplňovat dalších dvacet let. Všechno, co v práci děláte, má jasný smysl.

více...

K čemu je dobrý strach a kdy nám začíná škodit

K čemu je dobrý strach a kdy nám začíná škodit

Bojíte se? To je v pořádku, strach patří k základním emocím (společně s radostí, smutkem a hněvem) a je jednou z příčin toho, že se poněkud vypelichaná opice potácející se nejistě na dvou nohou vyvinula do stádia, kdy používá elektrické kartáčky na zuby, cestuje letadlem a tvrdí, že rozhodně nepochází z opice.

více...

Domácí úkoly – ano či ne?

Domácí úkoly – ano či ne?

V současnosti sílící diskuzi o užitečnosti domácích úkolů povzbudila nedávná zpráva, podle níž se dvě základní školy v Praze (ZŠ Havlíčkovo náměstí a ZŠ Jaroslava Seiferta) rozhodly s touto praktikou nadobro skoncovat.

více...

Netrpíte příznaky FOMO, strachu z toho, že vám něco uteče?

Netrpíte příznaky FOMO, strachu z toho, že vám něco uteče?

Po celém týdnu ve škole máte všeho tak akorát dost. Večer se už brzy stmívá a zrovna drobně mrholí. Vcelku s nadšením využijete nepřítomnosti spolubydlících, kteří odjeli na víkend domů, a schoulíte se s knížkou do toho nejpohodlnějšího křesla – nebo s časopisem či s nápadem na dobrý film.

více...

Jak zvýšit emoční inteligenci

Jak zvýšit emoční inteligenci

Představte si, jak se po náročném dni stráveném prací pod nevrlým šéfem a s třeštící hlavou od nastydnutí dopotácíte domů s představou horkého čaje a pospávání u filmu. V kuchyni sdíleného bytu ale zhrouceně sedí vaše spolubydlící a sotva vás uvidí, doslova se na vás vrhne s přívalem slov, mezi nimiž jen obtížně zachytíte podstatu problému, který ji trápí.

více...

Gender studies – oč vlastně jde

Gender studies – oč vlastně jde

 

„Gender Studies se snaží narušovat kulturně, historicky či společensky zaběhlé stereotypy spojované s tradičními rolemi žen a mužů. V zásadě se zaměřujeme hlavně na široké otevírání nových možností a budování respektu k různorodým pohledům na život."  Alexandra Jachanová Doleželová – Manažerka a výzkumnice pro Agenturu EU pro základní práva (FRA)

více...

Chcete nastartovat svou kariéru už během studia?

Chcete nastartovat svou kariéru už během studia?

Doby, kdy akademický titul znamenal obrovskou výhodu při hledání zaměstnání, jsou už dávno za námi. S rozšiřující se dostupností vysokoškolského vzdělání (přijímání většího množství studentů doprovázené klesajícími standardy) je bakalářský a magisterský titul spíše ukazatelem schopnosti dlouhodobějšího soustředění a jisté cílevědomosti. Sám o sobě, bez dnes tolik opěvované praxe, ale uchazeči o práci v očích personalisty příliš nepomůže.

více...

Vzdělání vs. praxe: Po čem je poptávka a co mohou nabídnout uchazeči o práci?

Vzdělání vs. praxe: Po čem je poptávka a co mohou nabídnout uchazeči o práci?

K získání dobré pracovní pozice nebo dokonce vysněného povolání budete s nejvyšší pravděpodobností potřebovat obojí. Zaměstnavatelé vyžadují zkušené a vzdělané pracovníky, které nebudou muset vše učit. Bohužel se tato ideální kombinace dovedností a znalostí ztrácí v nekonečném kruhu nezkušených absolventů VŠ a firem, které je nechtějí bez praxe přijmout ani na stáž.

více...
<<  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 18 >> 

(celkem 179 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.