Články - Studium v zahraničí

Dětský jazykový pobyt v zahraničí je atraktivní alternativou tábora

Dětský jazykový pobyt v zahraničí je atraktivní alternativou tábora

Letní prázdniny se kvapem blíží a Vy si opět, jako každý rok, kladete obvyklou otázku: „Kam s ním?“ Tedy kam se svým dítkem? Nelehká otázka. Výbornou alternativou dětského tábora je letní jazykový pobyt v zahraničí.

více...

Střední škola nemusí být nudná – vyražte do zahraničí!

Střední škola nemusí být nudná –  vyražte do zahraničí!

Škola vás nebaví? Musíte se každé ráno pracovního týdne doslova vykopat z postele a při představě dalšího dne stráveného posedáváním v lavici a posloucháním nezáživných výkladů vám naskakuje husí kůže? Zdá se vám, že střední školu musíte prostě jen nějak přežít a „skutečný život“ se vám otevře až po jejím ukončení?

více...

Do 40 zemí světa s Akademickou informační agenturou

Do 40 zemí světa s Akademickou informační agenturou

Akademická informační agentura (AIA), je součástí Domu zahraničních služeb. Jádrem činnosti AIA je agenda stipendijních pobytů v zahraničí.  AIA se zabývá zejména stipendijními pobyty poskytovanými na základě mezinárodních (bilatelárních) smluv, které nabízí studentům a pedagogům veřejných vysokých škol Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT).

více...

Expo Australia 2012 – největší veletrh studia a práce v Austrálii!

Expo Australia 2012 – největší veletrh studia a práce v Austrálii!

Společnosti AustraliaOnline Vás zve již na 9. ročník veletrhu Expo Australia 2012. Novinky z Austrálie, speciální cenové akce, nové školy a katalog na rok 2012. To vše vás čeká na veletrhu v Brně, Bratislavě, Praze a nově také v Plzni. Vstup na veletrh je zcela zdarma.

více...

Přednášky o studiu, práci a cestování v Austrálii

Přednášky o studiu, práci a cestování v Austrálii

Agentura STUDYLINE vás srdečně zve na přednášky o studiu, práci a cestování v Austrálii. Vstup na přednášky je zdarma! Akční nabídky pobytů v Austrálii pro každého účastníka přednášek, slosování o ceny!

více...

V Praze se koná unikátní Veletrh amerických univerzit

V Praze se koná unikátní Veletrh amerických univerzit

Velvyslanectví USA a Fulbrightova komise pořádají ve středu 18. dubna 2012 od 15 do 18 hodin v prostorách Anglo-americké vysoké školy v Lázeňské 4 v Praze "Veletrh amerických univerzit", který představuje jedinečnou příležitost se komplexně na jednom místě seznámit s širokými možnostmi vysokoškolského studia v USA.

 

více...

Na zkušenou v Austrálii

Na zkušenou v Austrálii

Když jsem před 5 lety v jedné internetové soutěži náhodou vyhrál knížku o Austrálii, ještě jsem netušil, že se mi bude jednou hodit. Po vystudovaní vysoké školy a roce a půl v zaměstnání jsem usoudil, že bych si ještě rád zlepšil angličtinu a vyzkoušel život v zahraničí. Rozhodování mezi Kanadou, Velkou Británií a Austrálií bylo vcelku rychlé.

více...

Veletrh Australské Dny 2012

Veletrh Australské Dny 2012

Příznivci cestování, rádi bychom vás tímto pozvali na další - v pořadí již 7. ročník veletrhu - věnovaného studiu, práci a cestování (a nejenom těmto oblastem) v Austrálii. Veletrh pořádáme ve spolupráci s vybranými australskými vzdělávacími institucemi, pod záštitou Australského honorárního konzula.

více...

Za studiem do zahraničí s programem CEEPUS i v dalším období

Za studiem do zahraničí s programem CEEPUS i v dalším období

Středoevropský výměnný univerzitní program CEEPUS nabízí stipendijní pobyty studentům bakalářského a magisterského stupně, doktorandům a akademickým pracovníkům veřejných vysokých škol. V květnu roku 2011 v České republice vstoupila v platnost nová mezinárodní dohoda CEEPUS III, na jejímž základě se bude spolupráce v rámci sítí spolupráce VŠ realizovat i v dalším sedmiletém období.

více...

Na Erasmus v Hamburgu

Na Erasmus v Hamburgu

Erasmus je výborná zkušenost. Ať si říká, kdo chce, co chce, tak pro mě alespoň byla. A to i přesto, že jsem jako studentka právnické fakulty musela absolvovat na své české mateřské univerzitě všechny stěžejní zkoušky znovu (uznány mi byly pouze některé doplňkové předměty), a Erasmus pro mě znamenal prodloužení studia o rok.

více...
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >> 

(celkem 92 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.