Články - Soutěže

Novinářskou cenu za online žurnalistiku získala Paměť národa

Novinářskou cenu za online žurnalistiku získala Paměť národa

Portál Paměti národa se pyšní Cenou Googlu za inovativní občanskou online žurnalistiku udílenou v rámci soutěže Novinářská cena 2011, kterou pořádá Nadace Open Society Fund ve spolupráci s českým Googlem. Udělena byla 24. dubna 2012 v pražském Rockcafe.

více...

Anglie volá! Vyhraj jazykový pobyt v zahraničí!

Anglie volá! Vyhraj jazykový pobyt v zahraničí!

Ve spolupráci s naším partnerem Help for English vyhlásila ESL soutež o nejlepší esej, kde čeká na vítěze dvoutýdenní jazykový pobyt v zahraničí.

více...

Vyhlášeny soutěže kvality v dalším vzdělávání

Vyhlášeny soutěže kvality v dalším vzdělávání

Měřit kvalitu vzdělávání není vůbec snadné. Stát i zaměstnavatelé tak utrácejí značné finanční sumy i za nekvalitní vzdělávání, aniž by dokázali skutečnou kvalitu rozeznat. Cílem Asociace institucí vzdělávání dospělých ČR (AIVD ČR) jako největšího profesního sdružení v oboru je poukazovat na příklady dobré praxe a tyto také oceňovat. Proto v letošním roce asociace udělí dvě ceny kvality ve vzdělávání dospělých: v soutěži Lektor/lektorka roku 2012 a nově také v soutěži Vzdělávací instituce roku 2012.

více...

Vytvořte vlastní komiks na motivy obrázků z Dalimilovy kroniky a vyhrajte iPad nebo čtečku

 Vytvořte vlastní komiks na motivy obrázků z Dalimilovy kroniky  a vyhrajte iPad nebo čtečku

K sedmému výročí zakoupení tzv. pařížského zlomku Dalimilovy kroniky vystavuje Národní knihovna ČR soubor gobelínů Věry Mičkové, které věrně zachycují scény z  iluminací, jimiž je rukopis opatřen. Tkané tapisérie zobrazující epizody z raných českých dějin připomínají svým pojetím dnes tak oblíbené komiksy. Proto se Národní knihovna ČR rozhodla vyhlásit pro žáky základních a středních škol soutěž, v níž mohou prokázat své znalosti a tvůrčí schopnosti při doplňování textu do jednotlivých scén.

více...

Nový ročník soutěže kreativních učitelů Domino Česká republika odstartoval

Nový ročník soutěže kreativních učitelů Domino Česká republika odstartoval

Finálovým kolem a vyhlášením vítězů za účasti ministra školství vyvrcholil letos v únoru první ročník celostátní soutěže digitálních výukových objektů DOMINO Česká republika, kterou ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT), školami a partnery pořádá Národní institut pro další vzdělávání (NIDV). Z téměř dvou set přihlášených prací si první místo vybojovala Pavla Sýkorová z 10. ZŠ v Plzni za svou prezentaci a výukový materiál „Finanční matematiky se nebojíme“. Gratulujeme a věříme, že soutěžící, kteří se přihlásí do navazujícího ročníku odstartovaného 28. března 2012, předvedou stejně kvalitní práci, jako v případě této vítězky.

více...

Soutěž o nejlepšího učitele angličtiny zná své vítěze

Soutěž o nejlepšího učitele angličtiny zná své vítěze

Praha, 27. března 2012 – Dnes byly Nadačním fondem Prague Post v Americkém centru v Praze vyhlášeny výsledky celostátní soutěže O nejlepšího učitele angličtiny za rok 2011. Ze všech přihlášených nakonec odborná porota vybrala tři pedagožky: Helenu Pálenskou a Soňu Morávkovou z Prahy a Petru Plíhalovou z České Lípy. Soutěž se konala již počtvrté, i letos ve spolupráci s jazykovou společností Wattsenglish.

více...

Nevyprávěj mi pohádky, vyprávěj mi o svém světě

Nevyprávěj mi pohádky, vyprávěj mi o svém světě

U příležitosti 200. výročí vydání pohádek bratří Grimmů včera začala mezinárodní fotografická soutěž, kterou pořádá Goethe-Institut. Soutěž je určena mladým lidem ve věku 13 až 18 let, kteří se nechají inspirovat klasickými motivy pohádek z pera bratří Grimmů a vyjádří se fotografií. Na mladé fotografy čekají skvělé věcné ceny a na ty nejkreativnější z nich dokonce účast na mezinárodní výstavě.

více...

Soutěž o nejlepšího manažera světa začala

Soutěž o nejlepšího manažera světa začala

Do letošního 11. ročníku největší manažerské soutěže světa Global Management Challenge se v České republice přihlásilo 290 účastníků (převážně studentů vysokých škol), kteří vytvořili 64 soutěžních týmů. V úterý 31. 1. bylo národní kolo této mezinárodní soutěže slavnostně zahájeno v reprezentativních prostorách pražského Grand Hotelu Bohemia.

více...

Mezinárodní akademie středoevropských škol startuje novou soutěž

 Mezinárodní akademie středoevropských škol startuje novou soutěž

Tématem letošního ročníku soutěže mezinárodních projektů je mediální gramotnost. Soutěž je organizována Akademií středoevropských škol - aces, která patří k největším školním sítím v regionu. Česká republika je jednou z 15 účastnických zemí.

více...

Zaostřeno na toleranci - Soutěž pro žáky českých a amerických škol

Zaostřeno na toleranci - Soutěž pro žáky českých a amerických škol

Žáci českých škol mají možnost zúčastnit se soutěže „Zaostřeno na toleranci“. Jejím cílem je propagace tolerance a rozmanitosti ve školním kolektivu a s tím spojené ohleduplnosti dětí k těm, kteří se nějakým způsobem liší (ať už barvou pleti, náboženským vyznáním, původem, vzhledem, nadaností, fyzickým či mentálním postižením apod.).

více...
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 >> 

(celkem 88 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si