Články - Práce

Úspěšná prezentace bez stresu a bezesných nocí

Úspěšná prezentace bez stresu a bezesných nocí

Někdy nás to může nepříjemně zaskočit: vyjadřovat své myšlenky při poradách a při jednání s klienty Vám nedělá nejmenší problém, potom ale dostanete za úkol prezentovat výsledky společnosti před publikem a najednou nevíte, kam s rukama, o zakoktávání se ani nemluvě.

více...

Aktivní maminka – lektorka orientálních tanců Jana Tipplová

Aktivní maminka – lektorka orientálních tanců Jana Tipplová

Také jste na mateřské dovolené a máte co dělat, abyste stihla všechny povinnosti, které s mateřstvím a běžným chodem domácnosti souvisejí? Potom mi dáte za pravdu, že je obdivuhodné, co zvládají jiné ženy, které mají k tomuto „kolotoči“ ještě další aktivity.

více...

Syndrom vyhoření

Syndrom vyhoření

Představte si, že jste získali svou vysněnou práci. Je to až neuvěřitelné, ale podařilo se! Ihned po ukončení vysoké školy nastoupíte na místo, o kterém si dokážete představit, že vás bude naplňovat dalších dvacet let. Všechno, co v práci děláte, má jasný smysl.

více...

Chcete nastartovat svou kariéru už během studia?

Chcete nastartovat svou kariéru už během studia?

Doby, kdy akademický titul znamenal obrovskou výhodu při hledání zaměstnání, jsou už dávno za námi. S rozšiřující se dostupností vysokoškolského vzdělání (přijímání většího množství studentů doprovázené klesajícími standardy) je bakalářský a magisterský titul spíše ukazatelem schopnosti dlouhodobějšího soustředění a jisté cílevědomosti. Sám o sobě, bez dnes tolik opěvované praxe, ale uchazeči o práci v očích personalisty příliš nepomůže.

více...

Překlad do němčiny rychle a spolehlivě

Překlad do němčiny rychle a spolehlivě

Němčina je hlavním jazykem takřka pro 100 miliónů Evropanů. Není tedy žádným překvapením, že se množství firemní, právnické i osobní komunikace vyhotovuje ve vícejazyčných verzích, mezi nimiž nechybí právě ani ta německá. Potřebujete-li perfektní překlad do němčiny (či z němčiny do jiného jazyka), obraťte se na profesionální překladovou agenturu, která vyjde vstříc Vašim požadavkům a zaručí bezchybnost výsledného textu.

více...

Vzdělání vs. praxe: Po čem je poptávka a co mohou nabídnout uchazeči o práci?

Vzdělání vs. praxe: Po čem je poptávka a co mohou nabídnout uchazeči o práci?

K získání dobré pracovní pozice nebo dokonce vysněného povolání budete s nejvyšší pravděpodobností potřebovat obojí. Zaměstnavatelé vyžadují zkušené a vzdělané pracovníky, které nebudou muset vše učit. Bohužel se tato ideální kombinace dovedností a znalostí ztrácí v nekonečném kruhu nezkušených absolventů VŠ a firem, které je nechtějí bez praxe přijmout ani na stáž.

více...

Poperte se s motivací a dokončete svůj úkol včas

Poperte se s motivací a dokončete svůj úkol včas

Žene nás vpřed vždy, kdy je po nás vyžadován nějaký výkon. Ať už jde o učení se na zkoušky, psaní diplomové práce nebo plnění různých předsevzetí. Pokud máme dostatek motivace, není nám zatěžko úkoly splnit a ještě z nich mít pocit dobře odvedené práce. Naopak nenalezneme-li motivaci před zahájením práce, jde všechno hůř, musíme se do úkolu nutit a na konci si pouze ztěžka oddechneme. Přečtěte si jak s motivací pracovat tak, aby vše klapalo ve škole, v práci i ve volném čase.

více...

Freelancer – život a dílo na volné noze

Freelancer – život a dílo na volné noze

Nenávidíte rutinu? Děsí vás vstávat každý den ve stejnou hodinu, hodit do sebe snídani a odplížit se do zaměstnání, kde strávíte předepsaný čas  předepsanými úkony s předepsanou přestávkou na oběd? Hnusí se vám dress code?  Víte, že když máte možnost řídit se sám, jste podstatně kreativnější a produktivnější? A hlavně: víc vás to baví?

více...

Trainee programy – mezistupeň mezi školou a zaměstnáním

Trainee programy – mezistupeň mezi školou a zaměstnáním

Pomalu se blížíte k závěru studia, k dosažení diplomu už vám chybí jen poslední zkouška a stále neodbytněji vám vrtá hlavou, k čemu ten titul vůbec bude dobrý? Těch pár písmenek před jménem nebo i za jménem má dnes leckdo. Inflace vzdělanosti stále stoupá a nikoho už nepřekvapí, když spolužáci s červeným diplomem v kapse musí vzít zavděk prací, kterou vzhledem k dosaženému vzdělání nelze než hodnotit jako podřadnou.

více...

Dobrovolnické programy v zahraničí

Dobrovolnické programy v zahraničí

Pracovali jste někdy jako dobrovolník? Anebo jinak, pomohli jste někdy někomu bez přemýšlení o tom, co z toho budete mít, pouze s vědomím, že se to zkrátka udělat musí? A zjistili jste následně, že dobrý pocit z takové práce je odměnou sám o sobě? Potom jste dobrovolníky, lidmi, jimž není osud ostatních a osud planety lhostejný, lidmi, kteří nechtějí myslet pouze na sebe a nepřepočítávají každou práci na peníze, které za ni obdrží.

více...
<<  1 2 3 4 5 6 >> 

(celkem 55 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.