Články - Jazyky

Nejlepší způsoby, jak se naučit cizí jazyk

Nejlepší způsoby, jak se naučit cizí jazyk
Studium cizího jazyka je běh na dlouhou trať. Vyžaduje spoustu času, úsilí, ale především motivace. Naštěstí už ale v dnešní době existuje spousta způsobů, jak se cizí jazyk naučit. Nespoléhejte se proto jen na jeden a využijte všech prostředků, které jsou k dispozici.
více...

"Nedávej hladovému rybu, nauč ho rybařit." Lao-c´

Mgr. Jan Jícha, učitel u krajanů v Srbsku - Někdy mám kacířský pocit, že samotná výuka češtiny u krajanů je vlastně druhotnou náplní mé práce, že o to tu ani nejde. A že to nejpodstatnější je fungovat jako neúnavný rotor neustále vířící zatuchající vodu nečinnosti. Že spíše než o šíření češtiny jde o podporu češství v jeho rozmanitosti – kultury, tvořivosti, pospolitosti, akceschopnosti a vyhledávání skrytých talentů.
více...

Výběrové řízení na pozice učitelů/učitelek českého jazyka v evropských destinacích

Výběrové řízení na pozice učitelů/učitelek českého jazyka v evropských destinacích
Chcete učit češtinu? Rádi byste odjeli do zahraničí? Přihlaste se do výběrového řízení na pozice učitelů/učitelek českého jazyka v evropských destinacích.
více...

Fenomén bilingvismus - pro a proti

Fenomén bilingvismus - pro a proti
Co je to bilingvismus? Bilingvismus je v poslední době velmi často používaný termín, který je poměrně obtížné přesně definovat. Zjednodušeně můžeme říct, že se jedná o schopnost používat dva a více jazyků jako mateřské jazyky.
více...

Impulzy pro umělecké vzdělávání

Impulzy pro umělecké vzdělávání
Jak si uchovají kulturní instituce svou atraktivitu pro nastupující generace? Jak umožnit dětem a mladým lidem přístup k umění a kultuře? Na stejnojmenné konferenci představí zástupci českých a německých kulturních a vzdělávacích institucí modelové projekty a pohovoří o možnostech a šancích oboru uměleckého vzdělávání.
více...

Jak dostat lepší pracovní místo

Jak dostat lepší pracovní místo
To je dobrá otázka na kterou neexistuje jedna odpověď. Při výběru zaměstnání je důležité hledět na několik aspektů jako jsou například požadavky zaměstnavatele, náplň práce, specializace a jiné. Na co ale většina zaměstnavatelů nejvíce přihlíží je vzdělání. Člověk, který se rád vzdělává je totiž na trhu práce velmi ceněný a při pracovním pohovoru je tato skutečnost kladně hodnocená.
více...

Rok na střední škole v zahraničí

Rok na střední škole v zahraničí
Rok na střední škole v zahraničí Ti dá více než rok strávený biflováním anglických či jiných slovíček a učením se letopočtů nazpaměť. Poznáš nové kamarády z celého světa, jinou kulturu a začneš plynně hovořit cizím jazykem.
více...

Student Agency dává k letním studijním pobytům tablet zdarma

Student Agency dává k letním studijním pobytům tablet zdarma
Společnost Student Agency, největší zprostředkovatel zahraničních studijních pobytů, přichází se zajímavou nabídkou. Ke všem nově zakoupeným studijním pobytům nabízí tablet zdarma. V zahraničí tedy můžete spojit užitečnou výuku jazyka s příjemným relaxováním, navíc s moderním elektronickým pomocníkem.
více...

Zachraň pomaturitko!

Zachraň pomaturitko!
Víš, že, byla zrušena vyhláška o pomaturitním studiu, díky níž čerství absolventi středních škol mohou získat status studenta?
Že v příštím školním roce tak žáci pomaturitních kurzů nebudou mít žádné studentské výhody?
více...

Dodržte s Polyglotem své novoroční předsevzetí

Dodržte s Polyglotem své novoroční předsevzetí

Po svátcích, zimních prázdninách a oslavě vstupu do dalšího roku přichází návrat do běžného studijního a pracovního tempa. Zlepšení znalostí cizích jazyků patří k nejčastějším předsevzetím do nového roku. Chcete-li i Vy zdokonalit své komunikační schopnosti nebo začít s úplně novým cizím jazykem, zbystřete! Jazyková škola Polyglot zahajuje pro oblast Brno a Jižní Morava zápis do semestru již v pondělí 14. ledna 2013.

více...
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >> 

(celkem 146 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si