Články - Hudba

Májka odstartuje dny studentských oslav

Májka odstartuje dny studentských oslav
Stavba májky bude první událostí v rámci studentských oslav. Májku postaví kandidáti na Krále Majálesu v pátek 12. 4. v 15.00 hod. na hradeckém Masarykově náměstí.
více...

Report ze Student Festu

Report ze  Student Festu
Počínající chřipka způsobená tuhou zimou mi nezabránila navštívit 5. ročník Studentfestu, který pro mě byl premiérou. Hned na první štaci (v klubu Vagón) jsem se trochu orosila. Horečka v tuhle chvíli hrála druhý housle, protože stopadesát kaček za vstup na akci, co má v názvu chudobu, je trochu moc. Nebudu se ale přetvařovat, když dodám, že pár následujících hodin mi za tu investici opravdu stálo!
více...

Májka odstartuje měsíc studentských oslav

Májka odstartuje měsíc studentských oslav
Stavbou májky symbolicky začíná měsíc studentských oslav, který vyvrcholí Majáles open-air ve Stromovce. Stavba májky proběhne v sobotu 30.3. ve 13.45 hod. na rohu ulic Jungmannova a Vodičkova. Při stavbě májky se představí kandidáti na krále majáles nominovaní za jednotlivé pražské univerzity.
více...

Electronic Beats přiveze do České republiky zcela poprvé charizmatickou popovou ikonu Lanu Del Rey

Electronic Beats přiveze do České republiky zcela poprvé  charizmatickou popovou ikonu Lanu Del Rey
Mezinárodní hudební program Electronic Beats se po roce vrací do pražského Divadla Archa a to s velmi exkluzivním programem. Jeho organizátoři představí v České republice zcela poprvé jednu z nejcharizmatičtějších hudebních star současnosti Lanu Del Rey.
více...

The Prodigy, Calvin Harris, Wu Tang Clan a mnoho dalších na festivalu Balaton Sound

The Prodigy, Calvin Harris, Wu Tang Clan a mnoho dalších na festivalu Balaton Sound
Balaton Sound byl tento rok oceněn jako “Nejlepší evropský středně velký festival” v rámci Evropských festivalových cen. A toto není jen ocenění pro organizátory, ale také motivace stále zlepšovat již tak vysokou kvalitu. All-star line-up bude opět charakterizovat tuto jedinečnou party u jezera, která se v letošním roce koná 11. – 14. července v Zamárdi v Maďarsku.
více...

Impulzy pro umělecké vzdělávání

Impulzy pro umělecké vzdělávání
Jak si uchovají kulturní instituce svou atraktivitu pro nastupující generace? Jak umožnit dětem a mladým lidem přístup k umění a kultuře? Na stejnojmenné konferenci představí zástupci českých a německých kulturních a vzdělávacích institucí modelové projekty a pohovoří o možnostech a šancích oboru uměleckého vzdělávání.
více...

Čím se letos vysoké školy vytáhnout na svých plesech?

Čím se letos vysoké školy vytáhnout na svých plesech?
Plesová sezóna je už v plném proudu a rok 2014 nepřinese jen spoustu maturitních plesů, ale i řadu těch univerzitních a vysokoškolských. Každý bál je dost specifický a podle toho se na něm schází i vybraná společnost.
více...

Adventní kalendář 2012

Adventní kalendář 2012
Prvního prosince začal Adventní kalendář Vzdělání.CZ. Na každý den mezi 1.-24. prosincem pro vás máme něco připravené - ať již soutěž, zajímavý článek a další překvapení.
více...

Suvereno vytahuje další „ESO“ z rukávu

Suvereno vytahuje další „ESO“ z rukávu

Že slovenský raper Suvereno vydává 19. 11. 2012 v pořadí již své třetí album „Alchymista“ a naděluje tak svým fanouškům dárek pod stromeček, je již známo. Nicméně talentovaný raper se rozhodl fanoušky potěšit letos několikanásobně.

více...

Skupina Květy a jejich nové album Bílé včely: Hlasitá a nekompromisní imaginace

Skupina Květy  a jejich nové album Bílé včely:  Hlasitá a nekompromisní imaginace

Opět po roce vykvetly brněnské trvalky Květy, tentokrát hlasitě a bez okrasných lístků. Mezi ostny které škrábou a zadírají se pod kůži, můžete najít krásné originální Květy a písně Martina E. Kyšperského - album Bílé včely. Květy tentokrát zvolili trochu jiný přístup a se snahou o maximální soustředění natočili album v základní čtveřici, záměrně zcela bez hostů, s důrazem na syrovost a autentičnost.

více...
<<  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 >> 

(celkem 105 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si