Články - Cestování

Pravidla bezpečného stopování

Pravidla bezpečného stopování

Děsivých historek o tom, jak houbaři v lese našli mrtvé tělo mladé stopařky, jsme určitě všichni slyšeli dost. Rodiče a babičky se při zmínce o stopování málem křižují a vnucují vám peníze na cestu, abyste neriskovali. Bohužel většina obětí si za to, že se do tragické situace dostala, mohla sama.

více...

Jak Indie vítá jaro a co dělat, když na vás plivne velbloud

Jak Indie vítá jaro a co dělat, když na vás plivne velbloud

Asi mne měly varovat cákance růžové barvy na schodech. Čerstvé cákance, podotýkám. Jenže jsem za sebou měla dvoudenní přejezd z hor, do kterých jsem se ostatně chtěla co nejdříve vracet, a moc jsem toho nenaspala, což ze mne, společně s teplotním skokem přesahujícím dvacet stupňů, udělalo mátožnou zombii myslící pouze na čaj (na kávu zde raději zapomeňte) a pozdní snídani.

více...

Cestování s hendikepem – proč ne?

Cestování s hendikepem – proč ne?

Dvacetiletý Jirka Mára se svou rodinou procestoval všech šest obydlených kontinentů během pěti let. Začal na Novém Zélandu, hned poté následovala Jižní Amerika. Nezalekl se ani putování po Grónsku a Islandu.

více...

Grenoble – město na úpatí

Grenoble – město na úpatí

Na začátku ležela myšlenka poměrně prostá: zima je dlouhá, ale i v Evropě se dá uprostřed února ohřát. Tak jsme si to alespoň namlouvali pod dojmem kamarádových zkušeností z minulého roku, kdy – zatímco v Česku se všichni choulili u ústředního topení – on vesele pobíhal na úpatí Alp v tričku, lezl po ferátách a nad ním se romanticky tyčily zasněžené vrcholky třítisícovek.

více...

„Studijní“ cesta do světa

„Studijní“ cesta do světa

Studujete a nemůžete se ubránit dojmu, že jste se vlastně nic podstatného nenaučili? Možná ovládáte slovníkové znalosti svého oboru, dokážete kriticky přemýšlet o daných problémech a víte, jaká literatura odpoví na většinu otázek vašich učitelů, něco ale pořád chybí.

více...

Ljubljana studentskýma očima

Ljubljana studentskýma očima

Kolik je v Evropě hlavních měst, která se dají pohodlně projet na kole, mají kromě běžného ještě alternativní centrum kultury a z jejichž hradu můžete za pěkného počasí vidět štít nejvyšší hory státu dosahující takřka 3 000 metrů nad mořem?

více...

Rady na cestování (nejen) do Berlína

Rady na cestování (nejen) do Berlína

Po nedávné dovolené v Berlíně jsem se rozhodla podělit se s vámi o pár zkušeností, které jsem při plánování a během cesty získala. O jednotlivých památkách si můžete přečíst v turistickém průvodci, tento článek si tedy neklade za cíl vás o nich podrobně informovat

více...

ZIMA ZA HUBIČKU? ANO!

ZIMA ZA HUBIČKU? ANO!

Zima za dveřmi a děti  vy se nemůžete dočkat, až oprášíte lyže nebo snowboard a vyrazíte na zasněžené svahy.

více...
<<  1 2 3 4 5 

(celkem 48 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…
S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…