Články - Životní styl

K čemu je dobrý strach a kdy nám začíná škodit

K čemu je dobrý strach a kdy nám začíná škodit

Bojíte se? To je v pořádku, strach patří k základním emocím (společně s radostí, smutkem a hněvem) a je jednou z příčin toho, že se poněkud vypelichaná opice potácející se nejistě na dvou nohou vyvinula do stádia, kdy používá elektrické kartáčky na zuby, cestuje letadlem a tvrdí, že rozhodně nepochází z opice.

více...

Netrpíte příznaky FOMO, strachu z toho, že vám něco uteče?

Netrpíte příznaky FOMO, strachu z toho, že vám něco uteče?

Po celém týdnu ve škole máte všeho tak akorát dost. Večer se už brzy stmívá a zrovna drobně mrholí. Vcelku s nadšením využijete nepřítomnosti spolubydlících, kteří odjeli na víkend domů, a schoulíte se s knížkou do toho nejpohodlnějšího křesla – nebo s časopisem či s nápadem na dobrý film.

více...

Gender studies – oč vlastně jde

Gender studies – oč vlastně jde

 

„Gender Studies se snaží narušovat kulturně, historicky či společensky zaběhlé stereotypy spojované s tradičními rolemi žen a mužů. V zásadě se zaměřujeme hlavně na široké otevírání nových možností a budování respektu k různorodým pohledům na život."  Alexandra Jachanová Doleželová – Manažerka a výzkumnice pro Agenturu EU pro základní práva (FRA)

více...

Prosecké skotačení – dětské cyklistické závody o lístky na Bobovku i pobyt v Alpách

Prosecké skotačení – dětské cyklistické závody o lístky na Bobovku i pobyt v Alpách

Již tuto neděli 9. září se koná druhý ročník Proseckého skotačení - cyklistické akce pro děti. Samotné závodiště vyroste v okolí Skicentra u Bobové dráhy na Proseku. Děti i dospělí se mohou těšit na cyklozávody, cyklodráhu, lanový park, exhibici na kolech a mnoho dalších atrakcí.

více...

Mladí mají větší hodnotu než miliardy z restitucí, zdůrazňuje kardinál Duka

Mladí mají větší hodnotu než miliardy z restitucí, zdůrazňuje kardinál Duka

Až deset tisíc lidí se v sobotu 18. srpna sešlo na Pouti rodin ve Žďáře. Pouť byla součástí křesťanského Celostátního setkání mládeže, které vyvrcholilo v neděli dopoledne mší s arcibiskupem Janem Graubnerem. V předchozích dnech navštívil setkání také kardinál Dominik Duka, aby mladé podpořil v jejich víře. Zároveň upozornil na nevyčíslitelnou hodnotu mladých v kontrastu s církevními restitucemi.

více...

Žďár se již chystá na příchod mladých lidí

 Žďár se již chystá na příchod mladých lidí

Od pondělí 6. srpna se do Žďáru nad Sázavou postupně sjíždějí organizátoři Celostátního setkání mládeže, kterým město ožije od úterý 14. do neděle 19. srpna. V tomto „přípravném týdnu“ budou dolaďovat program, stavět a zdobit pódium, chystat ubytovací a stravovací místa, ale také se společně připravovat na přijetí tisíců mladých lidí.

více...

Jak začít se sportem a dosáhnout až na Olympiádu

Jak začít se sportem a dosáhnout až na Olympiádu

Sportovní střelec David Kostelecký vyhrál v roce 2008 zlatou olympijskou medaili v disciplíně zvané trap čili ve střelbě na pohyblivý cíl. Věděli jste ale, že ho hned ve čtrnácti letech, tedy hned na začátku kariéry, vyloučili z oddílu kvůli horším výsledkům a nízké šanci na zlepšení? Nyní patří k jedněm z nejperspektivnějších českých sportovců.

více...

Jak pěstovat životní spokojenost

Jak pěstovat životní spokojenost

Být spokojený, být šťastný je přání každého člověka.
Tato touha je zřejmě základním obsahem vědomí lidského rodu. Lidé vždy usilovali o to, aby se cítili dobře, bezpečně, spokojeně. Hledali způsoby, jak toho dosáhnout, navzdory četným nástrahám prostředí, v němž žili. Využívali schopnosti, které v sobě v průběhu časů objevovali, a zdokonalovali je.

více...

Světluška pokřtila autobus s Kavárnou POTMĚ

Světluška pokřtila autobus s Kavárnou POTMĚ


Na Ovocný trh v Praze přijel v úterý 10. července historicky první zatemněný autobus s Kavárnou POTMĚ. Slavnostní pásku originální kavárny na kolech přestřihlo osm přátel Světlušky: patronka Aneta Langerová, Hana Maciuchová, Tomáš Klus, Klára Issová, Pavel Nový, Ondřej Brzobohatý, Anna Polívková, Lucie Výborná.

více...

Zážitkové kurzy

Zážitkové kurzy

Přemýšlíte ještě, co všechno by se dalo podniknout o prázdninách? Nelákají vás slevy letenek do jihoevropských letovisek, připékání se na pláži se vám hnusí a máte dojem, že odpočinek neznamená tupé poflakování se s vypnutým mozkem? Pokud chcete zažít něco zvláštního až výjimečného a něco se přitom naučit, prohlédněte si program dostupných zážitkových kurzů.

více...
<<  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >> 

(celkem 155 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

S odborným doučováním bude maturitní vysvědčení v kapse
S druhým stupněm na základní škole přibudou do života dítěte i přírodovědné předměty. A jelikož jde o náročnější, vyprofilovanější témata, ne každý žák si s nimi umí poradit sám. Kde mohou rodiče a žáci…
Jak sledovat studijní mobilitu ve vysokoškolském vzdělávání?
Jak jsou evropské vzdělávací systémy připraveny podporovat mobilitu studentů? Souhrnný přehled z publikace Mobility Scoreboard. Higher Education Background Report pro čtenáře Vzdělání.cz připravili odborníci Domu…