Články

GAUDEAMUS® 2003 - Veletrh pomaturitního vzdělávání

GAUDEAMUS® 2003 - Veletrh pomaturitního vzdělávání
Ve dnech 21. - 24. října 2003 se uskuteční již X. ročník veletrhu universitního i neuniversitního pomaturitního studia. Cílem veletrhu je poskytnout co nejvíce informací o vysokoškolském vzdělání absolventům středních škol. Veletrhu se dosud pravidelně účastní reprezentanti většiny vysokých a vyšších odborných škol v České republice a některé zahraniční školy. Gaudeamus® je od pátého ročníku veletrhem evropským.
více...

Ukažme, jaké provozujeme veřejné záchody... a oni už si poví, jací jsme

UNESCO - mezinárodní organizace sdružující světově významné kulturně-historické památky a přírodní zajímavosti. Výčet památek na listině této světoznámé organizace rok od roku roste. Kritéria pro výběr jsou však stále velmi přísná a jen málokteré město či obec se pyšní na seznamu svým jménem. A právě takovým privilegiem se může pochlubit i stověžatá Praha - na což jsme my, Češi, náležitě hrdí.
více...

VŮBEC NE!

Když můj tříletý syn Šimon chce zdůraznit zápor, použije slovíčko "vůbec". Chci-li po něm tedy, aby dojedl polévku a on odpoví "vůbec ne", znamená to , že tu polévku v žádném případě nesní. Od začátku roku platí nový zákon o Městské policii, který dosti výrazně zvyšuje její pravomoci. Dne 12. 1. jsem viděl jak si tuto novelu vysvětlují někteří příslušníci tohoto zboru.
více...

"Divoký východ" rozhovor s Václavem Novákem o jeho expedici do Mongolska

Václav Novák se několik let se zabýval především grafickou přípravou tiskovin v malé tiskárně. Po expedici Mongolia 2001 je na volné noze, a věnuje se internetovému portálu military-club.cz.
více...

Interaktivní počítadlo Vzdělání.CZ

Interaktivní počítadlo Vzdělání.CZ
Od pátku 14.3.2003 mají všechny subjekty registrované na portálu pomaturitního studia možnost využívat "Interaktivní počítadlo Vzdělání.CZ". Počítadlo má za úkol informovat návštěvníky stránek o pořadí daného subjektu na Vzdělání.CZ. Přínosem pro školy a agentury je zejména zvýšení ratingu za každou návštěvu stránek.
více...

MajálesLand, další dimenze Pražského Majálesu

MajálesLand, další dimenze Pražského Majálesu
Další ze zahřívacích kol letošního Pražského Majálesu v rámci doprovodných aktivit majálesového Studentského měsíce je za námi. Tentokrát tedy MajálesLand, který spojil příjemné s užitečným: seznámil navzájem členy různých pražských studentských organizací  a navrch přidal party, během které se jednotliví studenti nejlépe poznají.
více...

Co říkají o BIVŠ její studenti?

Co říkají o BIVŠ její studenti?

Bankovní institut vysoká škola (BIVŠ) je jedna z nejdéle působících soukromých vysokých škol v České republice. Více než 400 vysokoškolských pedagogů a 5500 studentů se podílí na budování kvalitního pedagogicko výzkumného zázemí vysoké školy.

více...

Ptáme se úspěšných: Microsoft CZ, s.r.o.

Ptáme se úspěšných: Microsoft CZ, s.r.o.
Microsoft ne největší a nejlepší a nejkamarádštější fima tvořící operační systémy. Kromě toho taky vzdělává lidi a své zaměstnance. Při příležitosti otevírání nového sídla pražské pobočky Microsoftu zavítal do České republiky CEO Microsoft EMEA a senior viceprezident Microsoft Corporation Jean-Philippe Courtois, který nám odpověděl na pár otázek.
více...

Festival Vím, proč volím On tour nabízí kvalitní hudbu i diskuze s budoucími politiky

Festival Vím, proč volím On tour nabízí kvalitní hudbu  i diskuze s budoucími politiky
Různorodá živá hudba v klubech a na náměstích, stolní fotbálek, hry, kvízy, soutěže a diskuze. Tak vypadají akce ve městech, kde se odehrávají koncerty v rámci festivalu Vím, proč volím On tour. Ten od konce března přináší nejen kvalitní hudbu, ale zejména informace o květnových volbách do Evropského parlamentu.
více...

Apríles 2014 přináší nabitý doprovodný program!

Apríles 2014 přináší nabitý doprovodný program!
Již tuto sobotu 26. dubna se na žižkovské Parukářce odehraje 4. ročník multižánrového studentského festivalu Apríles, který letos naladil na punkovou notu. Vystoupí Dirty Blondes, The Rocket Dogz, Cheers!, Jet8, H.A.W. a Where´s the food?!. A jak bude vypadat doprovodný program?
více...
<<  1 ... 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 >> 

(celkem 2318 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si