Články

Pozvánka na veletrhy SCHOLA NOVA 2004 a European Education Fair

Pozvánka na veletrhy SCHOLA NOVA 2004 a European Education Fair
Veletrh SCHOLA NOVA 2004 se bude konat již po jedenácté v Praze ve Veletržním paláci od 23. do 25. března. Jedná se o specializovanou mezinárodní akci, která má své nezastupitelné místo v kalendáři veletrhů, které se v České republice uskutečňují v oblasti školství a vzdělávání. Je určena jak pro laickou, tak i pro odbornou pedagogickou veřejnost včetně studentů.
více...

Česko a Rakousko: Společné objevování

Česko a Rakousko: Společné objevování
Od 22. do 25. ledna 2004 absolvuje 22 studentů postgraduálního studia „ Interkulturelle Kompetenzen „ při Donau-Universität Krems vzdělávací modul na Österreich Institutu Brno. Tento vzdělávací program je připraven pro vedoucí pracovníky z oblasti hospodářství, politiky a správy, kultury, médií a turismu, kteří se pohybují v mezinárodním prostředí, a kteří si chtějí zlepšit své komunikační kompetence s příslušníky jiných kultur.
více...

Z Máchova kraje

Náš děda posuzuje kraj podle toho, jak velký tam mají zemáky, neboli brambory, a jak daleko jsou se žněmi. Nutno říct, že když v té oblasti mají menší brambory a zelenější oves, stoupne tomu človíčkovi jeho sebevědomí zemědělce. A my mu to přejeme, protože on je dobrý hospodář. My mladší, co už se do zemědělství tak nehrneme, posuzujeme neznámý kraj nejprve asi podle krajiny a pak podle lidí.
více...

Dobrý kůň

Dobrý kůň

Válka je vůl! Dejte šanci míru! Ani nevíte jak mi tyhle slogany lezly v šedesátých letech na nervy.

více...

Škola s certifikátem vysoké kvality

Škola s certifikátem vysoké kvality
Goodwill. Co je to Goodwill? Ve slovníku lze najít více významů tohoto slova : Dobré jméno, důvěryhodnost, dobrá pověst či dobrá vůle. V přeneseném smyslu slova i záruka kvalitních služeb i nadějná budoucnost. „ Se školou dobrého jména si nemůžete udělat špatnou pověst.“ Tak zní slogan školy...
více...

Jaký byl GAUDEAMUS® 2003

Jaký byl GAUDEAMUS® 2003
Ve dnech od 21. do 24. října 2003 proběhl v Brně jubilejní 10. ročník veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus® 2003. Veletrh letos zaznamenal rekordní návštěvnost i počet vystavovatelů v celé své historii. Mezi vystavovateli již podruhé nechyběl ani portál pomaturitního studia Vzdělání.CZ.
více...

GAUDEAMUS® 2003 - Veletrh pomaturitního vzdělávání

GAUDEAMUS® 2003 - Veletrh pomaturitního vzdělávání
Ve dnech 21. - 24. října 2003 se uskuteční již X. ročník veletrhu universitního i neuniversitního pomaturitního studia. Cílem veletrhu je poskytnout co nejvíce informací o vysokoškolském vzdělání absolventům středních škol. Veletrhu se dosud pravidelně účastní reprezentanti většiny vysokých a vyšších odborných škol v České republice a některé zahraniční školy. Gaudeamus® je od pátého ročníku veletrhem evropským.
více...

Ukažme, jaké provozujeme veřejné záchody... a oni už si poví, jací jsme

UNESCO - mezinárodní organizace sdružující světově významné kulturně-historické památky a přírodní zajímavosti. Výčet památek na listině této světoznámé organizace rok od roku roste. Kritéria pro výběr jsou však stále velmi přísná a jen málokteré město či obec se pyšní na seznamu svým jménem. A právě takovým privilegiem se může pochlubit i stověžatá Praha - na což jsme my, Češi, náležitě hrdí.
více...

VŮBEC NE!

Když můj tříletý syn Šimon chce zdůraznit zápor, použije slovíčko "vůbec". Chci-li po něm tedy, aby dojedl polévku a on odpoví "vůbec ne", znamená to , že tu polévku v žádném případě nesní. Od začátku roku platí nový zákon o Městské policii, který dosti výrazně zvyšuje její pravomoci. Dne 12. 1. jsem viděl jak si tuto novelu vysvětlují někteří příslušníci tohoto zboru.
více...

"Divoký východ" rozhovor s Václavem Novákem o jeho expedici do Mongolska

Václav Novák se několik let se zabýval především grafickou přípravou tiskovin v malé tiskárně. Po expedici Mongolia 2001 je na volné noze, a věnuje se internetovému portálu military-club.cz.
více...
<<  1 ... 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 >> 

(celkem 2314 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Nečekané zážitky při stopování
O své zkušenosti z letního stopování do zemí bývalé Jugolsávie se podělil náš spolupracovník Tomáš Kolomazník. Co vás může potkat? Na co si dát pozor? A jak nízkorozpočtově se dá cestovat a zažít nečekané?
Přečtěte si rozhovor s Junko Shimada - japonskou studentkou, která před třemi lety získala cenu v Hrabalovské soutěži pro mladé překladatele do japonštiny.
Výuka jazyků v evropských školách
Které cizí jazyky se nejčastěji vyučují v evropských školách? Od kolika let se je žáci v jednotlivých zemích začínají učit? Jaké úrovně mají dosáhnout? Jak se na výuku cizích jazyků připravují učitelé? Jaká…