Články

Konference na aktuální téma: Lidský kapitál a investice do vzdělání

Konference na aktuální téma: Lidský kapitál a investice do vzdělání

Dnes pokračovala již sedmá mezinárodní vědecká konference na téma: Lidský kapitál a investice do vzdělání. Pořadatelem byla opět Vysoká škola finanční a správní. Záštitu nad konferencí letos převzalo hlavní město Praha společně s místopředsedou české vlády Ing. Martinem Jahnem. Mezi přednášejícími byli špičkoví odborníci ze státních orgánů, vzdělávacích institucí, vysokých škol, vládních agentur i úspěšných firem.

více...

VOŠ GOODWILL je první v republice

VOŠ GOODWILL je první v republice

Ve Frýdku-Místku již 11 let působí GOODWILL - vyšší odborná škola, která vzdělává studenty v oborech zahraniční obchod a cestovní ruch. Na tom by nebylo nic zvláštního. Jedinečnost je v tom, že tato škola získala jako první VOŠ v republice CERTIFIKÁT ISO 9001:2001, který je přidělen organizacím, které své řízení podřizují kvalitě a provádí přísnou politiku jakosti ve shodě s EU. Frýdek-Místek tak porazil i Prahu.

více...

Portál Vzdělání.CZ nabízí reklamní prostor neziskovým organizacím zdarma

Portál Vzdělání.CZ nabízí reklamní prostor neziskovým organizacím zdarma

Pomalu se stává již tradicí, že portál Vzdělání.CZ několikrát ročně pořádá akce při nichž nabídne část svého reklamního prostoru zcela zdarma. Po akcích Týden reklamy zdarma a Prázninová reklama zdarma (červenec a srpen 2004), které byly určeny školám, agenturám a firmám nabízejím nejrůznější vzdělávací a au-pair programy, nyní přichází další akce určená neziskovým organizacím.

více...

Österreich Institut - brněnské centrum němčiny

Österreich Institut - brněnské centrum němčiny

Österreich Institut, který byl zřízen rakouským ministerstvem zahraničí jako veřejně prospěšná organizace, se stává centrem německého jazyka! Prostřednictvím kurzů němčiny a pořádáním řady doprovodných kulturních a vzdělávacích akcí pokládá základ kulturní výměny mezi Českou republikou (a především městem Brnem) a Rakouskem.

více...

Adopce na dálku® v obrázcích dětí

Adopce na dálku® v obrázcích dětí
Arcidiecézní charita Praha, Oblastní charita Brno a Österreich Institut Brno Vás srdečně zvou na výstavu která se koná ve dnech 2. - 17. září 2004 ve všedních dnech od 10.00 do 17.30, v pátek do 17.00 v Österreich Institutu Brno s. r. o., Moravské náměstí 15, Brno.
více...

Národní program počítačové gramotnosti

Národní program počítačové gramotnosti

Ministerstvo informatiky ČR začalo tento týden realizovat za podpory vybraných partnerů počítačové kurzy v rámci Národního programu počítačové gramotnosti. Tyto dotované kurzy (účastník hradí pouze 100,- Kč) jsou určeny pro širokou veřejnost po celé ČR a budou probíhat od srpna do konce tohoto roku.

více...

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a Fond vzdělání

Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové a Fond vzdělání

Z podnětu paní Olgy Havlové jsme v roce 1995 založili Fond vzdělání na podporu studia dětí z dětských domovů. Vedla nás myšlenka, že vzdělání otvírá dětem lepší cestu do života a motivace ke studiu neuškodí. Dnes už můžeme říci, že to většinou opravdu tak funguje. Dětem, které splňují dané podmínky, posíláme každý měsíc na osobní účet stipendium.

více...

Nová vyšší škola v Praze - Prague College - vaše vstupenka k práci a studiu doma i v zahraničí

Nová vyšší škola v Praze - Prague College - vaše vstupenka k práci a studiu doma i v zahraničí

Letos v říjnu otevírá svůj první semestr Prague College - nový typ vyšší školy na českém trhu vzdělávání. Máte střední školu a chcete si zvýšit kvalifikaci, či máte zájem jen o jednotlivé kurzy vedené lektory s velmi dobrou teoretickou i praktickou průpravou? Nechcete se vázat ke dlouhému studiu na vysoké škole, ale rádi byste využili čas a získali vzdělání, se kterým můžete vyrazit do světa nejen za vzděláním, či se ucházet o lépe placené místo?

více...

Nová seznamka portálu Vzdělání.CZ

Nová seznamka portálu Vzdělání.CZ

Jedním z nejstarších a nejúspěšnějších českých serverů zaměřených na školy a studenty je portál Vzdělání.CZ, který kromě denně aktualizovaného katalogu škol a au-pair agentur nabízí i oblíbené brigády, práce ve školství, kalendář akcí, články, eshop, slevové kupóny, letenky a jízdenky a sekci zábava. Nově se rozjíždí studentská seznamka, v níž si můžete najít partnera, kamaráda, ubytování či doučování.

více...

Australian EduSummit 2004 - studentský veletrh australských škol

Australian EduSummit 2004 - studentský veletrh australských škol

Pozvánka na největší studentský veletrh australských škol pořádaný v Čechách. Zajímá Vás, proč byste si neměli nechat veletrh ujít? Účast přislíbilo mnoho australských škol. Na veletrhu získáte kupóny opravňující k zápisu na školy bez zápisného a tím ušetříte až 4.000 Kč.

více...
<<  1 ... 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 >> 

(celkem 2314 záznamů)

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Přečtěte si rozhovor s Junko Shimada - japonskou studentkou, která před třemi lety získala cenu v Hrabalovské soutěži pro mladé překladatele do japonštiny.
Nečekané zážitky při stopování
O své zkušenosti z letního stopování do zemí bývalé Jugolsávie se podělil náš spolupracovník Tomáš Kolomazník. Co vás může potkat? Na co si dát pozor? A jak nízkorozpočtově se dá cestovat a zažít nečekané?
Výuka jazyků v evropských školách
Které cizí jazyky se nejčastěji vyučují v evropských školách? Od kolika let se je žáci v jednotlivých zemích začínají učit? Jaké úrovně mají dosáhnout? Jak se na výuku cizích jazyků připravují učitelé? Jaká…