6 jarních akcí, kterými se v Brně zabavíte

Zkouškové období se kvapem blíží a vás mnohem víc láká obyčejné nicnedělání. Vězte ale, že zatím je venku hezky jen, když se díváte zpoza okna. Proto to chce skvělé akce, které jsou pod střechou nebo si objednali pěkné počasí. My pro vás pro začátek máme 6 prima tipů na rozmanité akce, které v Brně čekají na vaši návštěvu. Diáře do ruky, do června máte co dělat.

Kafe a tyjátr (do 28. 4.)

Už od března je v Brně rozjetá zavedená akce Brněnský Lunapark aneb Divadlo ke kávě a v tuto chvíli pro vás mají divadelníci v kavárnách připravenu ještě necelou desítku originálních a neobvyklých představení. Tento neobvyklý festival se ve městě koná již popáté a slaví úspěch u malých divadelních souborů, kavárníků i u diváků. Nápad přesunout vtipná, hudební, improvizační a jinak zajímavá představení ke kavárenským stolkům se zrodil v hlavách studentek místní filozofické fakulty. Šikovné slečny tak ukázaly, jak skvělou ideu převést do praxe.

Dělobuchy nad Brnem (23. 5. – 22. 6.)

Jaro patří v Brně z velké části ohňostrojům, které se zde prezentují každý rok vždy v průběhu celého měsíce. Letos se o hlavní cenu v soutěžní přehlídce Starobrno Ignis Brunensis poperou ohňostroje z České republiky, Chorvatska, Rakouska a Řecka. Při sedmnáctém ročníku přehlídky ohňostrojů budou všechny soubory v úvodu svých kompozic střílet na jednotnou hudbu Leoše Janáčka. Zahajovací i závěrečný ohňostroj proběhne v centru Brna.

Skutečný studentský svátek (30. 5. – 2. 6.)

Jaro, zábava, masky a spousta studentů. To vždy býval pravý Majáles a nyní je tu znovu. V Brně si i letos užijete bezplatnou hudební akci s bohatým doprovodným programem. Studentský Majáles se rozrostl už do tří dnů, takže na něm budete moci rázem oslavit pálení čarodějnic i první Máj. Poslední den na hlavní stage vystoupí například Morčata na útěku, Portless nebo Eddie Stoilow. Na hip hop stage uvidíte Ektora nebo DJ Wiche.

Za Lucií kamkoliv (4. – 5. 6.)

Hned o dva dny později můžete do brněnské Kajot Areny zajít na velice očekávaný koncert kapely Lucie. V původní sestavě budete moci skupinu v Brně vidět hned dvakrát. V plánu byly původně pouze 3 koncerty pro Českou republiku, ale díky zájmu posluchačů přibyly další termíny. Lucie mimo Brno vystoupí v Praze a Ostravě. Lístky se prodávají od 590 Kč. 

Na Špilas za jídlem (6. – 8. 6.)

Už potřetí máte v červnu jedinečnou šanci ochutnat speciality z těch nejlepších a nejzajímavějších brněnských restaurací na akci zvané Špilberk Food Festival. Na nádvořích a terasách hradu na vás budou o červnovém víkendu čekat praví mistři kuchaři z vybraných restaurací a vy budete moci ochutnávat věci přímo z jejich plotny. Mimo spousty dobrot bude připravena ochutnávka vín, porcování tuňáka od japonského experta nebo vaření Zdeňka Pohlreicha.

Osahejte si vědu (do 26. 6)

Pokud patříte k nadšencům vědy nebo vás zkrátka překvapí jarní deštík, můžete se zajít podívat do univerzitního kampusu Masarykovy univerzity, kde do konce června probíhá výstava Dotkni se vědy. Akce se koná k 95. výročí založení univerzity a najdete na ní řadu historických i současných zajímavostí. Mimo to je ve venkovních prostorách připraven interaktivní park se soudním procesem, pexesem nebo obřími buňkami. V bistru uvnitř kampusu si navíc můžete zazávodit s kostrou na kole.
Zdroje úvodní fotografie: www.istockphoto.com

Přidáno: 18.04.2014, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.