6 akcí na začátku semestru, které by ti neměly uniknout

Vzdělání

Semestr už odstartoval a s ním i spousta zajímavých akcí, o kterých by si měl vědět. Některé cílí pouze na studenty, jiné jsou otevřené všem. Během podzimu se můžeš těšit na party, festivaly i sportovní klání. Během přípravy na zkoušky se tak rozhodně nudit nebudeš.


1. - 7. října – Týden kávy (Brno)

První říjnový den slavíme Mezinárodní den kávy, a proto už popáté v Brně proběhne Týden kávy, který ti představí vyhlášené, kultovní i nové kavárny ve městě. Díky Týdnu kávy můžeš absolvovat celý proces, kterým káva prochází před samotným servírováním. Těš se na ochutnávky kávy, workshopy a přednášky, soutěž baristů, trhy kávy ve Vaňkovce, Den kávy na zámku ve Zlíně a program v kavárnách. Do Týdne kávy se pomalu zapojují i další města. 

Více informací o akci na: tydenkavy.cz

2. října – Party Like Gatsby (Praha)

Pokud studuješ v Praze nebo pro tebe není problém se tam na jeden večer dostat, měl by sis pamatovat, že tento pátek 2. 10. proběhne velká Party Like Gatsby na Občanské plovárně v centru města. Tato akce objíždí evropská města a na jeden večer návštěvníky přenese do jiné doby. Pokud chceš zažít časy kabaretů a velkých party, které ve velkém stylu trvaly až do rána, vydejte se na Gatsbyho.

Více informací o akci na: www.partylikegatsby.eu

2. - 3. října – Belles Lettres (Praha)

Belles-lettres je francouzský pojem pro krásné psaní. Mimo to pod tímto názvem existuje v Praze akce s podtitulem Festival literatury pro opravdové booklovery. V pátek 2. října ho najdeš v Era světě na Jungmannově náměstí, kde proběhnout přednášky mimo jiné na téma „Jak se stát úspěšnou knižní bloggerkou?“ nebo „Jak čteme v roce 2015?“. 3. října na Belles Letrres zajdi do Mosaic house na přednášky zaměřené na vydávání knih ve vlastním nákladu nebo na prezentaci na sociálních sítích a jak na to.

Více informací o akci na: belles-lettres.cz

7. října – Open Semestr Party na Flédě (Brno)

Velká semestrová otevíračka se již tradičně odehraje na půdě vyhlášeného brněnského klubu Fléda, který ji pořádá se ve spolupráci se studentskou organizací MUNIE. I když jsou pořadatelem studenti MU, pozvánka platí úplně pro všechny, a pro prváky ještě víc. Akce ti ukáže, jak plavat ve studijních vodách vysoké školy a jak se výborně bavit s ostatními studenty. Těš se na vystoupení Sinclair nebo Sawgreen. 

Více informací o akci na: fleda.cz/program/vse-2015-10-7-open-semestr-party-2363

22. - 27. října – Designblok

Všem studentům kreativních oborů a všem, kteří se o design a českou uměleckou scénu zajímají, patří pozvánka na pražskou mega akci Designblok 2015. Na letošním ročníku se prostory superstudia a openstudia propojí v budově Průmyslového paláce na Výstavišti Praha Holešovice. Na týden se tak tento architektonický skvost promění v přehlídku českých a zahraničních renomovaných značek nábytku, bytových doplňků a svítidel. V levém křídle se budou prezentovat prototypy, produkty bez komerčního využití a umělecké školy a studenti.

Více informací o akci na: www.designblok.cz

9. listopadu – Hokejový souboj univerzit MU vs. VUT (Brno)

S předstihem uvádíme i pozvánku na již tradiční hokejový souboj univerzit, který se koná vždy na podzim mezi MU a VUT. Pokud patříš ke studentům jedné z těchto vysokých škol, tak věř, že si atmosféru a rivalitu dvou velkých brněnských univerzit ve sportovní hale Rondo užiješ. I když jde o přátelský zápas, soutěživost je veliká a fanoušci dokážou hráče vyhecovat na maximum. Na začátku listopadu to můžeš zažít i ty.

Více informací o akci na: www.facebook.com/hokejovysouboj

Zdroj úvodní fotografie: www.istockphoto.com

Přidáno: 30.09.2015, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.