6 akcí, které oživí jarní Prahu

Prší, svítí, prší, svítí, a proto vám přinášíme bleskový přehled šesti kulturně-společenských událostí, které by se vám v tomto nepředvídatelném počasí mohly hodit. V Praze si na své přijdou milovníci vysoké kultury i obyčejné dobré zábavy. Přivítejte jaro na některé z doporučených akcí.

Zpátky do pravěku (14. 3. - 29. 6.)

Protože u nás moc často dinosauři k vidění nejsou, jistě každého milovníka říše pravěkých veleještěrů potěší již otevřená expozice Dinosarium na Výstavišti v Holešovicích. V Křižíkově pavilonu je k vidění na 50 významných exponátů, jejichž atraktivita je znásobena panoramatickou prohlídkou (360°). Mimo exponátů se malí i velcí návštěvníci mohou těšit na projekce dokumentů BBC a dalších snímků spojených s dinosaury. Exkluzivita výstavy Dinosarium tkví i v tom, že byla zatím k vidění pouze ve Švédsku. Vstupné je 350/220 Kč a časová náročnost zhruba 1,5 hodiny.

Jsi to, co čteš (15. - 18. 5.)

V pražských Holešovicích proběhne také již 20.ročník prestižní přehlídky literatury, knih a nakladatelů Svět knihy. Letos je na programu především oslava významných výročí – 100 let od narození Bohumila Hrabala a Jiřího Koláře. Čestným hostem se stalo Maďarsko, takže se můžete těšit na doprovodné akce v hlavní roli s maďarskou literaturou. Na letošním Světu knihy najdete také část věnovanou sci-fi a fantasy, v níž budou k návštěvě lákat výstavy, čtení, diskuze a také prodejní místo nakladatelů. S knížkou v tramvaji vám cesta do Holešovic rychle uteče.

Pivní kultura zblízka (15. - 31. 5.)

Od poloviny května ovládne na dva týdny Prahu sedmý ročník Českého pivního festivalu. V Letenských sadech proběhne přehlídka českých piv a pivovarů v doprovodu toho nejlepšího od řezníků, kuchařů a pekařů. Na festivalu se představí víc než 100 značek piv, které vám bude servírovat obsluha v krojích. Jedinečnou atmosféru vedle piva zajistí i dobrá hudba. V rámci Českého pivního festivalu se odehraje i 2. ročník Rock'n'Beat festivalu v čele s klubovými kapelami. Vstup na akci činí 90 Kč.

Graffiti session (17.5.)

Pro příznivce pouličních kultur se již chystá několikáte kolo akce s názvem PhatBeatz Jam. Lidi s láskou ke graffiti a street artu se takto pravidelně schází, aby nově vyzdobili jednu z obvyklých oblastí, která je pro tuto zábavu vyhrazena. Tentokrát se bude sprejovat na 1 km dlouhou zeď na Orionce (ul. Mezi vodami), takže  není potřeba účast předem rezervovat. Celé to začíná ve 12 h a vstup je zdarma.

Ve jménu vintage módy (24. - 25. 5.)

Na konec května se v Praze chystá vskutku kuriózní  a o to atraktivnější akce s názvem Prague Vintage Fair. První obchodní dům s vintage módou na světě otevře své brány na dva dny na Karlově nám. 1/23 v prostorách Novoměstské radnice. Tak jak to v obchodních domech bývá bude i zde zboží řazeno tematicky – obuv, kabelky, dámská a pánská móda. K odpočinku a stylové konverzaci poslouží Retro bar s prvorepublikovými dobrotami. Těšit se můžete také na řadu vintage módních přehlídek, fotoateliér a služby stylistky a vizážistky.

Hudba z ostrovů (19. - 21. 6.)

Legendární pražský hudební festival United Islands hlásí návrat do tradičních lokalit. Střelecký ostrov, Žofín, Petřín i Kampu opět ovládnou tuzemské i zahraniční rytmy už v druhé půli června. Velkou změnou je však hlavní program, který letos zakotví v Kinského zahradě. Na festival je vstup zdarma, ale na ty největší koncerty dostanou přednost ti, kteří akci finančně podpoří. Za tímto účelem si můžete až do 25. 5. zakoupit permanentku na hithit.cz v  hodnotě od 100 do 100 000 Kč. Na jedenáctém ročníku zahraje britská zpěvačka Elly Eyre, jihoamrická kapela Bajofondo nebo nizozemští When We Were Wild. K objevům festivalu patří skupiny Vložte kočku, Voila!, Love Earth nebo Palermo.

Zdroj úvodní fotofragie:  www.istockphoto.com

Přidáno: 05.05.2014, Zdroj: Vzdělání.CZ Autor: Petra Šmejdová

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.