24 hodin s FF UK – Filozofická fakulta UK přijímá středoškolské studenty na odborné stáže

Středoškoláci mají možnost hlásit se až do konce srpna na podzimní stáž, kterou pořádá Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze. Druhý ročník odborných stáží s názvem 24 hodin s FF UK se uskuteční v období od 1. října do 13. prosince 2013 na 16 ústavech a katedrách. Zapojeny jsou například Katedra psychologie, Katedra divadelní vědy, Katedra andragogiky a personálního řízení, Ústav východoevropských studií či Ústav jižní a centrální Asie. Uzávěrka přihlášek je 31. srpna 2013.

„Pro Filozofickou fakultu UK v Praze jsou tyto programy jedním ze způsobů jak oslovit talentované studenty a zároveň jim ukázat svět humanitních věd. Také touto cestou se snažíme aktivněji otevírat akademickou půdu a posilovat zájem o humanitní obory,“ říká doc. Michal Stehlík, děkan Filozofické fakulty UK v Praze.

Středoškoláci mají výjimečnou příležitost se pod vedením odborných školitelů Filozofické fakulty UK v Praze aktivně zapojit do přednášek a seminářů, seznámit se s unikátními informačními zdroji oborů či konzultovat odborná témata s vysokoškolskými pedagogy. Uchazeči o stáž si vyberou, na kterém pracovišti chtějí strávit 24 hodin naplněných odborným programem, a výběru přizpůsobí svůj motivační dopis.

„Stáž pro mě znamenala výjimečnou příležitost zjistit, čím se chci profesně zabývat, co pro to musím udělat a co mi Filozofická fakulta UK může nabídnout,“ uvedla k průběhu projektu 24 hodin s FF UK 2012 Alžběta Vítková, stážistka na Ústavu románských studií FF UK.

Podrobnější informace o připravovaném i proběhlém ročníku odborných stáží jsou k dispozici na webu pro uchazeče FF UK.

Seznam základních součástí zapojených do projektu 24 hodin s FF UK:
Fonetický ústav
Katedra andragogiky a personálního řízení
Katedra divadelní vědy
Katedra jihoslovanských a balkanistických studií
Katedra pomocných věd historických a archivního studia
Katedra psychologie
Katedra sociální práce
Ústav českého jazyka a teorie komunikace
Ústav Českého národního korpusu
Ústav českých dějin
Ústav filosofie a religionistiky
Ústav jižní a centrální Asie
Ústav pro archeologii
Ústav pro klasickou archeologii
Ústav řeckých a latinských studií
Ústav východoevropských studií

Přidáno: 04.07.2013, Zdroj: Filozofická fakulta Univerzity Karlovy

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.