21. Podzimní knižní veletrh

Nakladatelství Hejkal

21. Podzimní knižní veletrh se bude konat 21. a 22. října 2011 v Havlíčkově Brodě. Představí se na něm více než 150 českých nakladatelů.

Tématem veletrhu jsou Knihy a svoboda a stejně se jmenuje i nejvýznamnější doprovodná akce letošního veletrhu. Festival Knihy a svoboda je pořádán českým a mezinárodním PEN klubem a je součástí celosvětové sítě literárních festivalů Free the Word. Cílem festivalu je připomenout důležitost svobody, zejména svobody slova. Letošní první ročník festivalu Knihy a svoboda je středoevropský – budou při něm číst rakouští, slovenští a čeští spisovatelé, bude připomenuto několikanásobné výročí Karla Havlíčka Borovského, přijedou zajímaví hosté z Běloruska...

K autorům, kteří jsou už v programu veletrhu i festivalu Knihy a svoboda uvedeni  (mj. Irena Obermannová, Robert Fulghum, Petra Soukupová, Jiří Hájíček, Jan Těsnohlídek ml., Jiří Dědeček, Ivan Klíma, Antonín Přidal, Petr Čichoň, Zdeněk Svěrák, Ludvík Vaculík, Jiří Stránský, Michal Viewegh, Václav Větvička, Martin Hilský, Vlastimil Vondruška, Magda Váňová, Jiří Žáček, Tomio Okamura, Arnošt Goldflam, Zdenka Becker, Christa Rothmeier, Peter Paulem Wiplinger, Milena Fucimanová, Ludmila Klukanová, Josef Mlejnek, Martin Reiner, Jáchym Topol...) v poslední době přibyl například Michal Ajvaz – bude číst z nového románu Zlatý věk, srbský autor kontroverzního románu o válce v Kosovu Svár Saša Stojanovič (česky vydalo nakladatelství Dauphin), lužicko-srbský autor Tomasz Nawka, který prezentaci své básnické sbírky doprovodí hrou na dudy, Erika Bezdíčková, která v dětství přežila Osvětim a bude podepisovat memoárovou knihu Moje dlouhé mlčení, oblíbení autoři z nakladatelství Šulc-Švarc: básník Jiří Žáček a prozaička Magda Váňová, scenáristka Markéta Dočekalová, autor neobvyklého portrétu Boženy Němcové František Novotný, písničkář Pepa Nos, básník a prozaik Pavel Švanda, zakladatelka hospicového hnutí Marie Svatošová, cestovatel Michal Vičar, literární poradna Evy Hauserové a mnoho dalších autorů i programů. Program je průběžně aktualizován na stránkách www.hejkal.cz.

Součástí veletrhu se letos nově stává seminář pro zahraniční bohemisty, pořádaný Českým centrem PEN klubu. Na veletrh přijede 30 známých i začínajících překladatelů české literatury z několika zemí (Velké Británie, Finska, Srbska, Rakouska, Bulharska, Rumunska, Švýcarska, Ruska...)

Součástí 21. Podzimního knižního veletrhu bude několik výstav: tradiční výstava Současná česká ilustrační tvorba v Galerii výtvarného umění bude letos věnována Janu Kudláčkovi a v Muzeu Vysočiny bude otevřena nová expozice Karla Havlíčka Borovského. Přímo na veletrhu proběhne výstava Český Milosz, věnovaná českým překladům a překladatelům slavného polského básníka Czeslawa Milosze, výstava fotografií pro knižní obálky Jaroslava Fišera a výstava dřevěných plastik Martina Patřičného.

Veškeré další podrobnosti najdete v rubrice doprovodný program.

Podrobnější informace pro vystavovatele najdete zde. Zájemci o zbylá tržní místa se mohou přihlásit pomocí přihlášky. Další informace sledujte průběžně na těchto stránkách, nebo je můžete získat u ředitelky veletrhu:

Přidáno: 17.10.2011, Zdroj: Nakladatelství Hejkal

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.