19. Mezinárodní veletrh jazyků, vzdělávání a kultury

Mezinárodní veletrh EXPOLINGUA Praha 2009 během dvou dnů navštívilo 5 184 lidí, zúčastnilo se ho 97 vystavovatelů z 18 zemí světa.

Mezinárodní veletrh EXPOLINGUA Praha 2009, který se konal 6. - 7. listopadu 2009 v Národním domě na Vinohradech, navštívilo 5 184 lidí, převažovali studenti středních a vysokých škol. Na veletrhu se prezentovalo 97 vystavovatelů z 18 zemí světa. Poprvé mělo na EXPOLINGUA Praha své zastoupení Řecko.

“Letošní EXPOLINGUA Praha nabídla návštěvníkům zatím nejvyšší počet akcí v doprovodném programu. Měli na výběr ze 75 tematicky velmi rozmanitých přednášek a seminářů.”, říká Janica Ciglianová, ředitelka EXPOLINGUA Praha. “Dnes je velmi důležité umět se orientovat ve velkém množství informací, které se k nám každý den dostávají. Platí to samozřejmě i pro informace týkající se vzdělávání. Snažíme se proto vždy najít ty nejkvalitnější a nejzajímavější možnosti studia a upozornit na ně naše návštěvníky. Jejich reakce potvrzují, že se nám to daří.”, vysvětluje Janica Ciglianová.

Hlavním jazykem EXPOLINGUA Praha 2009 byla portugalština. Na přípravě prezentace škol a institucí z portugalsky mluvících zemí se podílel Instituto Camões v Praze, také Velvyslanectví Brazilské federativní republiky v ČR a Velvyslanectví Portugalské republiky v ČR. Veletrh v pátek 6. listopadu 2009 slavnostně zahájili reprezentanti portugalského jazyka - velvyslankyně Brazílie paní Leda Lucia Camargová a velvyslanec Portugalska pan José Júlia Pereira Gomes - společně s náměstkem ministryně školství pro odborné, všeobecné a další vzdělávání panem Františkem Kitzbergerem. “Portugalština jako hlavní jazyk veletrhu rozšířila znalosti návštěvníků o tomto zajímavém jazyce a také o lusofonní oblasti, tedy oblasti portugalsky hovořících zemí.”, vysvětluje ředitelka EXPOLINGUA Praha Janica Ciglianová a dodává: “Kulturu portugalsky mluvících zemí na veletrhu představily ukázky brazilského bojového umění capoeira, hip-hopová show a workshop skupiny Out Of Bounds, portugalské písně v osobitém zpracování zpěvačky Gabriely Vermelho, workshop samby Batucady i vystoupení zpěváka a kytaristy Thyago Ferreiry a brazilských perkusionistů. Všechny tyto akce měly u návštěvníků mimořádný ohlas.”

EXPOLINGUA Praha 2009 s úspěchem prezentovala kampaň Evropské komise Piccolingo, která byla vyhlášena u příležitosti zářijového evropského Dne jazyků. Cílem kampaně je přesvědčit rodiče malých dětí o výhodách předškolního jazykového vzdělávání. Výuce jazyků u předškolních dětí a žáků 1. stupně základních škol byl věnován seminář v doprovodném programu veletrhu připravený ve spolupráci s PedF Masarykovy univerzity v Brně.

V doprovodném programu EXPOLINGUA Praha 2009 bylo 75 přednášek a seminářů českých a zahraničních odborníků. Mimořádný zájem byl o přednášky týkající se studia a práce v zahraničí, jazykových zkoušek a profese tlumočníka a překladatele v EU. Vysokou návštěvnost měly jako každý rok malé jazykové lekce, zejména portugalštiny, španělštiny, arabštiny, japonštiny, čínštiny a ruštiny.

20. Mezinárodní veletrh jazyků, vzdělávání a kultury EXPOLINGUA Praha se bude konat 12. - 13. listopadu 2010. Těšíme se opět na setkání!

Záštitu nad EXPOLINGUA Praha 2009 převzal primátor hlavního města Prahy Pavel Bém. EXPOLINGUA Praha 2009 podporuje Zastoupení Evropské komise v ČR a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Mezinárodní veletrh EXPOLINGUA Praha pořádá společnost ICWE GmbH.

EXPOLINGUA Praha 2010
12. - 13. listopadu 2010
Národní dům na Vinohradech
náměstí Míru 9, Praha 2
otevřeno denně 10:00-18:00

Přidáno: 10.11.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.