10 tipů pro správný výběr pomaturitního studia

Plánujete od září studovat jazyky v pomaturitním studiu? Připravili jsme pro vás tipy, které by vám při výběru jazykové školy mohly pomoci.

1+ PROFESIONÁLNÍ ÚROVEŇ VÝUKY

O tom, co se v pomaturitním studiu naučíte, rozhodne úroveň výuky. Vyžádejte si informace o používané metodice a kvalifikaci lektorů. Nejlepší příležitostí, jak poznat úroveň výuky, je osobní návštěva školy v rámci ukázkové lekce nebo dne otevřených dveří.

2+ ZAMĚŘENÍ NA ZKOUŠKY

Složení mezinárodně uznávaných zkoušek v závěru studia podpoří vaši motivaci. Certifikát vám navíc pomůže ve vaší budoucí kariéře. Ujistěte se, že učebnice využívané při výuce vedou k dané zkoušce a že vám škola bude garantovat úspěšné složení zkoušky při splněné docházky.

3+ INTENZITA VÝUKY

Vždy se jazykové školy ptejte, jaký je maximální počet studentů ve třídě. Cena pomaturitního studia pod 20 000 korun skoro jistě znamená, že ve studijních skupinách bude maximální počet studentů daný zákonem, tedy 18. Takový kurz může být efektivní jen velmi těžko.

Zeptejte se také, kolik úrovní pokročilosti pro váš jazyk škola nabízí. Čím více, tím lépe. Jen tak budete mít jistotu, že budete jak vy, tak vaši spolužáci zvládat tempo výuky.

4+ DOBRÉ ZÁZEMÍ

Myslete na své pohodlí. Rok je dlouhá doba, a proto i dobře vybavené učebny s pohodlnými židlemi, velkou tabulí, Wi-Fi a stolní vodou zdarma hrají důležitou roli.

5+ PŘIMĚŘENÁ CENA

Tvrzení „čím vyšší cena, tím lepší studium“ neplatí vždy. Dobrá cena přiměřeně zohledňuje náklady studia. Nízké školné naznačuje, že škola na výuce šetří. Vysokou cenou naopak často platíte drahou značku školy. Raději proto nevolte nejnižší nabídku. Cena se liší podle regionu, nejvyšší je v Praze. Dle našich zkušeností by se letos měla pohybovat v rozmezí 25 000 až 30 000 korun.

6+ ZÁBAVA NIKOLI NA POSLEDNÍM MÍSTĚ

Výuka vás musí bavit. Střídání lektorů v rámci týdne a aktivity s lektory mimo třídu, to vše výuku zpestří a vás více motivuje ke studiu. Podívejte se na facebookové stránky školy, příp. jejich školní video.

7+ OTEVŘENÝ PŘÍSTUP

Hledejte školu, která s vámi bude jednat jako s rovným partnerem. Poskytuje škola vrácení školného v případě přijetí na VŠ? Mají studenti možnost uhradit školné také na splátky? Zkuste najít odpovědi dříve, než se přihlásíte.

8+ MODERNÍ METODY

Při výuce už dnes nesmí chybět multimédia, videoprojektor, internet a doplňkový e-learning ke studiu. Zeptejte se, zda je lektoři při výuce ve škole používají. 

9+ JISTOTA JE JISTOTA

Důvěřujte, ale prověřujte. Profesionální internetová prezentace ještě není zárukou kvalitního studia. Navštivte školu osobně, promluvte si s ředitelem školy, lektory nebo s bývalými absolventy.

10+ TÍM TO NEKONČÍ

Hledejte další výhody. S pomaturitním studiem, které splňuje předchozích devět kritérií, budete spokojeni. Pokud se ale stále nemůžete rozhodnout, porovnávejte další výhody, které školy poskytují. Pro srovnání vám doporučujeme použít seznam výhod pomaturitního studia v naší škole: http://www.jazykovka.info/pomaturitni-studium/.

Přejeme, aby vám výše uvedené body alespoň částečně pomohly při rozhodování, jak správně vybrat pomaturitní studium. 

SPĚVÁČEK jazyková škola

www.jazykovka.info

Zdroj fotografie: cz.dollarphotoclub.com od SPĚVÁČEK jazyková škola

Přidáno: 21.08.2015, Zdroj: SPĚVÁČEK vzdělávací centrum s.r.o. Autor: PR článek

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava
V listopadu 2017 proběhla v Českých Budějovicích celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU.