1. ročník studentské konference na téma Paliativní péče

konferenceNení vám lhostejné, jak se umírá v České republice? Zajímáte se o to, jak je možné zlepšit péči o umírající? Chcete se seznámit s problematikou paliativní péče, hospicovým hnutím a dovědět se zajímavé informace týkající se problematiky související s koncem života? Pak neváhejte a zúčastněte se 1.ročníku studentské konference na téma Paliativní péče, kterou pořádá Obchodní akademie Ostrava a VOŠS pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje pana Ing. Jaroslava Palase dne 10. 11. 2009 od 9:00 do 14:00 h v Nové aule Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava.

Můžete se zúčastnit buď v roli posluchače nebo se svým příspěvkem v roli přednášejícího.
Konference otevírá téma, které je v dnešní době velmi aktuální. Mnoho lidí se tématu smrti vyhýbá a často se o ní bojí otevřeně hovořit. Tato konference by měla dokázat potřebnost a nutnost informovat společnost o možnostech péče o umírající (paliativní péče).

Před konáním samotné konference bude uspořádána ve dnech 2. a 3. 11. 2009 v ostravských ulicích veřejná sbírka formou prodeje svíček a výtěžek bude věnován Charitě Ostrava pro Hospic sv. Lukáše. Tuto sbírku organizačně zajistí žáci OA Ostrava. Šek bude předán slavnostně zástupci Charity na konferenci.

Pro podrobnější informace nahlédněte http://konference.oao.cz
Nebuďme lhostejní, podpořme dobrou věc.
I život má svůj závěr a zaslouží si důstojnost.

Přidáno: 20.10.2009, Zdroj: Vzdělání.CZ

Přečtěte si novinky z oblasti vzdělávání a školství na portálu Vzdělání.CZ. Tipy pro studenty, tipy pro učitele, aktuality ze světa vysokých škol či výuky jazyků. Přinášíme Vám také kulturní servis, doporučujeme knížky, které stojí za to si přečíst. Pobavte se a vzdělávejte se na portálu Vzdělání.CZ!

EKONOMICKÉ FAKULTY - přípravné kurzy

Intenzivní přípravné kurzy na přijímací zkoušky na ekonomické fakulty, jejichž součástí je zkuška z matematiky a cizího jazyka. Studenti mají vysoké procento úspěšnosti u přijímacích zkoušek a s kurzy i lektory je spokojeno přes 94% účastníků kurzů.

[ x ]

Přečtěte si

Backpacking - zkušenosti a tipy
Už jste někdy slyšeli, že se českým turistům přezdívá baťůžkáři? Jsme národ koumavý a stejně tak se snažíme ušetřit, kde se dá. Backpacking je ale trochu jiný a je spojen s cestovatelskou svobodou.
Recenze knihy: Nauč se to!
Publikace o učení (se) bývají buď snadno stravitelné a tedy nutně zjednodušující nebo suše odborné a pro běžného čtenáře obtížně přístupné. "Nauč se to!” vás přesvědčí, že lze oba přístupy úspěšně…
Jak zvládat stres při studiu VŠ?
Náročné studium znamená pro většinu lidí nadměrný stres a velkou zátěž pro organismus. Zvláště pak pro ty, kteří mu čelí poprvé. Jak se nenechat vyvést z rovnováhy, správně se učit a udržet pozornost se dozvíte v…